Vitebskā svin Līgo svētkus un pateicas konsulāta vadītājam Uģim Skujam par ieguldījumu Latvijas – Baltkrievijas attiecību stiprināšanā

11.07.2019. 14:45
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 28. jūnijā Latvijas konsulāts Vitebskā sadarbībā ar Vitebskas Kultūrvēsturisko kompleksu «Золотое кольцо города Витебска «Двина»» organizēja svinīgu Dārza svētku pasākumu, kas veltīts latviešu tradicionālajiem Līgo svētkiem un Latvijas konsula Vitebskā Uģa Skujas kadences termiņa noslēgumam.

Pasākuma viesi – Vitebskas apgabala vadība, konsulāta sadarbības partneri un kultūras jomas pārstāvji latvisku tradīciju noskaņās iepazinās ar radošajiem kolektīviem no Krāslavas, Dagdas un Aizkraukles, kuri spītējot nelabvēlīgiem laika apstākļiem uzstājās ar muzikāliem priekšnesumiem, - latviešu līgo dziesmām un tautas dejām.

No Baltkrievijas puses svētkos uzstājās Vitebskas apgabala kultūras kolektīvi. Viesiem bija iespēja iepazīties ar rokdarbnieku un amatnieku darbiem. Pasākuma noskaņu pastiprināja fakts, ka Vitebskas pilsēta šajā nedēļas nogalē atzīmē pilsētas svētkus. Apmeklētāji baudīja cienastā Latvijas tradicionālos Līgo svētku ēdienus un dzērienus.

Konsulāta vadītāju U. Skuju sveica un pateicības vārdus par ilggadīgu veiksmīgu sadarbību dažādu ekonomisko un kultūras projektu realizēšanā izteica Vitebskas apgabala Deputātu padomes priekšsēdētājs V. V. Terentjevs, kā arī daudzi citi prominenti viesi.

Pasākums norisinājās Latvijas 100gades programmas ietvaros ar Krāslavas novada domes, Dagdas novada domes, Aizkraukles novada domes, biedrības “Latgales kulinārā mantojuma centrs” un Vitebskas pilsētas izpildkomitejas atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Konsulāts Vitebskā
Adrese: 27a B.Hmelnickogo Str., 210015 Vitebsk, Belarus
Telefons: + (375) 212 614 482
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon facebook  icon flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā