Konsulāta Vitebskā vadītājs rosina Latvijas Mākslas dienu Polockā veidot kā tradīciju

04.06.2019. 15:15

2019. gada 30. maijā Polockas Grāmatniecības muzejā notika Latvijas Mākslas diena, kuras ietvaros notika 16. Latvijas medaļu mākslas triennāles darbu atklāšana, kā arī Latvijas simtgades filmas “Mērijas ceļojums” izrāde. Pasākuma noslēgumā konsulāta Vitebskā vadītājs Uģis Skuja nodeva Latvijas Nacionālās bibliotēkas grāmatu dāvinājumu.

Latvijas Mākslas dienā Polockā piedalījās Latvijas Republikas konsulāta Vitebskā vadītājs Uģis Skuja, kā arī filmas “Mērijas ceļojums” producente Elvita Ruka. Filmai šī ir otrā prezentācija Vitebskas apgabalā. Pirmā bija 2018. gada decembrī M. Šagāla mākslas centrā Vitebskā.

Konsulāta Vitebskā vadītājs U. Skuja savā uzrunā aicināja Polockas iedzīvotājus iepazīties ar Latvijas mākslas vērtībām, kā arī izteica vēlējumu veidot šādu Latvijas Mākslas dienas tradīciju, tādējādi popularizējot Latvijas mākslas vērtībās Polockā. Būtisks bija Latvijas Nacionālās bibliotēkas grāmatu dāvinājums Polockas Grāmatniecības muzejam, kura fondi papildinās ar Latvijas veidotajiem drukātajiem izdevumiem. Konsulātā vadītājs nodeva Polockas Grāmatniecības muzejam Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktora Andra Vilka novēlējumu veidot ciešākas sadarbības saites starp abām iestādēm.

Latvijas Mākslas dienas atklāšanā uzrunas teica Polockas muzeja-rezervāta direktore Tamāra Džumantajeva, mākslas kurators M. Cibuļskis un filmas producente Elvita Ruka.

Uzrunās tika uzsvērts filmas nozīmīgais vēstījums saistībā ar personas ieguldījumu mākslas darbu saglabāšanā un šādu Latvijas mākslas vērtību izstāžu būtiskā nozīme Latvijas un Baltkrievijas sadarbības veidošanā.

Latvijas Mākslas dienas Polockā norise bija iespējama, pateicoties 16. Latvijas medaļu mākslas triennāles kuratora Jāņa Strupuļa, filmas “Mērijas ceļojums” autoru un producentes Elvitas Rukas, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktora Andra Vilka atbalstam.

 


Preses kontaktiem:

Konsulāts Vitebskā
Adrese: 27a B.Hmelnickogo Str., 210015 Vitebsk, Belarus
Telefons: + (375) 212 614 482
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon facebook  icon flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā