Vitebskā atklāta mākslinieces Ances Gricmanes darbu izstāde “Sakrālā abstrakcija”

05.02.2019. 16:09

2019. gada 23. janvārī Marka Šagāla mākslas centrā Vitebskā atklāta latviešu mākslinieces Ances Gricmanes darbu izstāde “Sakrālā abstrakcija”.

Izstādes atklāšanā piedalījās Latvijas Republikas konsulāta Vitebskā vadītājs Uģis Skuja, kurš savā uzrunā ar prieku atzīmēja, ka jau otro gadu pēc kārtas ar A. Gricmanes darbu izstādi tiek atklāts jauns gads latviešu mākslinieku darbu izrādīšanā Vitebskas un Vitebskas apgabala mākslas cienītājiem. Atklāšanā ņēma dalību arī Vitebskas pilsētas izpildkomitejas priekšsēdētāja vietnieks Viktors Glušins, kurš savā uzrunā uzsvēra šādu Latvijas mākslinieku izstāžu nozīmīgo lomu Vitebskas kultūras dzīvē, kā arī atzīmēja Latvijas konsulāta pozitīvo aktivitāti Latvijas kultūras izrādīšanā Vitebskā.

Iedvesmu veidot projektu “Sakrālā abstrakcija” A. Gricmane guva 2018. gada vasarā, piedaloties IV Starptautiskajā Marka Šagāla plenērā. Ekspozīcijā ir iekļauti lielformāta darbi, kas veidoti dažādās tehnikās. Gleznas atspoguļo pārdomas par līdzīgo Latvijas un Baltkrievijas ainavu, kuras vieno ūdens stihija; citi darbi ir abstrakti peizāži un pārdomas par mūsdienīgo mūziku. Izstādē aplūkojami arī darbi, kuru tapšanu iedvesmojušas melodijas, kas savulaik ietekmēja Marka Šagāla radošumu – sinagogu himnas un Mocarta mūzika. Ar saviem darbiem māksliniece atgādina par to, ka viss ir ritms un krāsu vibrācija.

Viesojoties Vitebskā, A. Gricmanei paredzēts arī vadīt darba grupu un meistarklasi “Abstraktā ainava” P. Mašerova valsts universitātes Mākslas un grafikas fakultātes studentiem un pasniedzējiem.

A. Gricmanes izstāde “Sakrālā abstrakcija” M. Šagāla mākslas centrā būs apskatāma līdz 2019. gada 17. februārim.

 


Preses kontaktiem:

Konsulāts Vitebskā
Adrese: 27a B.Hmelnickogo Str., 210015 Vitebsk, Belarus
Telefons: + (375) 212 614 482
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon facebook  icon flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā