Vitebskā norisinājās Latvijas simtgades svinībām veltīts pasākums “Latvijas novadu dienas Vitebskā”

12.12.2018. 09:11
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 29. novembrī Latvijas Republikas konsulāts organizēja Vitebskā nozīmīgāko Latvijas simtgades pasākumu “Latvijas novadu dienas Vitebskā”, lai veicinātu un padziļinātu Latvijas Republikas sadarbību ar Baltkrievijas Republikas Vitebskas apgabalu, tajā skaitā starp pašvaldībām, uzņēmējdarbības, tūrisma un izglītības jomā, tādējādi veicinot kopējo ekonomisko sadarbību. Vitebskas apgabals robežojas ar Latvijas Republiku, iekļaujot divus robežpārejas punktus. Tieši ģeogrāfiskais tuvums rada pozitīvu iespēju sadarbības attīstībai un veicināšanai starp Latviju un Baltkrieviju.

Latvijas novadu dienas tika atklātas ar plenārsesiju par Latvijas un Vitebskas apgabala ekonomikas jautājumiem un sadarbības iespējām. Kā atklāšanā uzsvēra Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Mārtiņš Virsis: “Šī brīža attiecības starp Latviju un Baltkrieviju kļūst spēcīgākas, uz ko norāda gan ekonomiskie rādītāji, gan Latvijas un Baltkrievijas augstāko amatpersonu vizītes, kuras norisinājās 2018. gadā. Būtiski šī pasākuma norisei ir tas, ka ir plaši pārstāvēta ne tikai uzņēmējdarbības joma, bet tajā piedalās arī ievērojams skaits pašvaldību”.

Lai stiprinātu abu valstu savstarpējo sadarbību sociālekonomiskajā jomā, plenārsesijas laikā tika parakstīti astoņi sadarbības līgumi. Sadarbības līgumu noslēdza Vitebskas apgabala Šarkovščinas rajons un Aizkraukles novads Latvijā; vienošanos par sadarbību parakstīja Vitebskas apgabala Verhņedvinskas rajons un Dagdas novads; vienošanos par nodomu sadarboties parakstīja Vitebskas apgabala Gorodoka rajons un Amatas novads; sadarbības līgumu noslēdza Vitebskas apgabala Glubokoje rajons un Inčukalna novads; vienošanos par sadarbību tūrismā parakstīja Vitebskas apgabala izpildkomitejas Sporta un tūrisma pārvalde un Eiroreģiona “Ezeru zeme” Latvijas birojs; starptautiskās sadarbības līgumu parakstīja Vitebskas apgabala Uzņēmēju savienības izpilddirekcija un Daugavpils uzņēmēju un biznesmeņu klubs “Anchor”; vienošanos par savstarpēju sadarbību parakstīja Vitebskas apgabala mārketinga centrs un Latvijas un Baltkrievijas ekonomisko sakaru veicināšanas biedrība; starptautiskās sadarbības līgumu parakstīja Vitebskas Valsts tehnoloģiju universitāte un Daugavpils universitāte.

Latvijas novadu dienās pašvaldību pārstāvji pārrunāja reģionālo sadarbību, dalībnieki apsprieda sadarbības perspektīvas tādās jomās kā celtniecība, enerģētika, rūpniecība, transports un loģistika, kokapstrāde, telekomunikācijas, tekstilrūpniecība, vieglā un pārtikas rūpniecība, kā arī ķīmiskā rūpniecība. Tika prezentēts Vitebskas apgabala un Latvijas tūrisma potenciāls.

Novadu dienās Vitebskā kopumā piedalījās 350 dalībnieku no Latvijas un Baltkrievijas. Novadu dienas bija Vitebskā nozīmīgākais Latvijas simtgades pasākums, un to noslēdza krāšņs Latvijas Nacionālās operas solistu koncerts “Veltījums Latvijai”.

Pasākumu organizēja Latvijas konsulāts Vitebskā sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Baltkrievijā, LIAA, LTRK, Latvijas - Baltkrievijas ekonomisko sakaru veicināšanas biedrību, savukārt no Vitebskas apgabala galvenais organizators bija Vitebskas apgabala izpildkomiteja.

 


Preses kontaktiem:

Konsulāts Vitebskā
Adrese: 27a B.Hmelnickogo Str., 210015 Vitebsk, Belarus
Telefons: + (375) 212 614 482
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon facebook  icon flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā