Vitebskā lepojas ar Latvijas tekstila mākslas darbiem

17.01.2019. 08:46
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

josta page 001

Svinot Latvijas simtgadi, konsulāts Vitebskā sadarbībā ar Vitebskas Valsts universitātes Tēlotājas mākslas katedras docentu Mihailu Cibuļski turpina iepazīstināt Vitebskas iedzīvotājus ar daudzveidīgajiem Latvijas mākslas darbiem.

Atklājot izstādes, Latvijas konsulāta vadītājs Uģis Skuja akcentēja, ka šajā Latvijai tik īpašajā gadā ir būtiski parādīt arī augstvērtīgo Latvijas tekstila mākslu.

Kultūras un vēstures kompleksā “Vitebskas Zelta loks “Dvina”” 2018. gada 19. novembrī skatītāju vērtējumam tika nodota Limbažu tautas lietišķās mākslas studijas “Dzilna” izstāde – jostā ieausta Latvijas himna. Jostas darināšana tika aizsākta jau 2015. gadā, atzīmējot Latvijas neatkarības atjaunošanas 25. gadadienu, kā arī sagaidot himnas autora Baumaņu Kārļa 180. dzimšanas dienu. Savukārt Vitebskas Valsts universitātes Mākslas fakultātē tika atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstila nodaļas studentu darbu izstāde. Tāpat no 16. novembra Vitebskas mākslas muzejā aplūkojama arī tekstilmākslinieces Ievas Krūmiņas personālizstāde “Pārvarot gravitāciju”.

 


Preses kontaktiem:

Konsulāts Vitebskā
Adrese: 27a B.Hmelnickogo Str., 210015 Vitebsk, Belarus
Telefons: + (375) 212 614 482
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon facebook  icon flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā