Jāņa Strupuļa medaļu izstādes “100 medaļas” atklāšana Vitebskā

07.11.2018. 16:11
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 5. novembrī Vitebskas Privāto kolekciju muzejā tika atklāta Latvijas mākslinieka Jāņa Strupuļa izstāde “100 medaļas”. Tā ir veltīta Latvijas Republikas proklamēšanas 100 gadu jubilejai un norisinās Latvijas Republikas konsulāta Vitebskā organizēto Latvijas kultūras dienu ietvaros.

Atklājot izstādi, Latvijas konsuls Vitebskā Uģis Skuja savā uzrunā atzīmēja, ka šis gads ir īpašs Latvijas Republikai saistībā ar valsts simtgades svinībām, tieši tāpēc ir tik būtiski Vitebskas iedzīvotājiem parādīt augstvērtīgos Latvijas mākslinieku darbus. Savukārt Vitebskas apgabala tautas deputātu padomes priekšsēdētājs Vladimirs Terentjevs savā uzrunā akcentēja šīs izstādes svarīgo lomu kultūras sakaru veicināšanas jomā starp Latviju un Vitebskas apgabalu. Izstāde atklāšanā piedalījās liels skaits Vitebskas mākslas cienītāju.

Izstādē apskatāmajās medaļās J. Strupulis ir atainojis ne tikai Latvijas Republikai nozīmīgas personas un notikumus, bet arī ievērojamus Baltkrievijas kultūras darbiniekus. Lielu interesi izraisīja medaļas, kas saistītas ar Vitebskas reģiona vēsturi un ievērojamiem cilvēkiem – Francisku Skorinu, Polotskas Simeonu un slaveno Vitebskas mākslinieku Marku Šagālu.

Izstādes atklāšanas pasākumā mākslinieks Jānis Strupulis uzdāvināja Vitebskas novadpētniecības muzejam vairākas savas medaļas, kuras tiks izstādītas Privāto kolekciju muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā.

Lielu atbalstu izstādes organizēšanā sniedza izstādes kurators no Baltkrievijas puses Vitebskas Universitātes Tēlotājas mākslas katedras docents Mihails Cibuļskis.

 


Preses kontaktiem:

Konsulāts Vitebskā
Adrese: 27a B.Hmelnickogo Str., 210015 Vitebsk, Belarus
Telefons: + (375) 212 614 482
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon facebook  icon flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā