Kurzemes krāsas. Talsu mākslinieku izstādes atklāšana Oršas mākslas galerijā.

08.10.2018. 15:45
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 25. septembrī Oršas pilsētas mākslas galerijā atklāta Talsu mākslinieku grupas izstāde “Kurzemes krāsas”.

Izstādes atklāšanā piedalījās Latvijas Republikas konsulāta Vitebskā vadītājs Uģis Skuja, kurš savā uzrunā teica, ka šī ir jau trešā Latvijas mākslinieku izstāde Oršā pēdējo trīs gadu laikā, kā arī uzsvēra nepieciešamību turpināt šo iesākto tradīciju. Talsu mākslinieku izstāde tāpat ir būtisks ieguldījums draudzības saišu stiprināšanā.

Izstādi atklājot, uzrunu teica Oršas rajona izpildkomitejas priekšsēdētāja vietnieks Viktors Koločevs un izstādes kurators Mihass Cibuļskis, kuri augstu novērtēja Latvijas mākslinieku paveikto un pateicās par iespēju redzēt Talsu mākslinieku grupas izstādi Oršas mākslas galerijā.

Izstādes vadmotīvs ir jau pašā nosaukumā: tiek stāstīts par šo īpašo Latvijas novadu – Ziemeļkurzemi, kurš, iespējams, baltkrieviem ir mazāk zināms kā varbūt Latvijas austrumu puse – Latgale. Piesātināts un spraigs kolorīts gleznotāju darbos (Andris Vītols, Zigurds Poļikovs, Guna Millersone, Gunta Kalsere, Andris Biezbārdis, Elmārs Orniņš, Ance Gricmane), reālistiski stāsti par mūsu puses cilvēkiem (Modra Sapuna un Ineses Mīlbergas gleznās un akvareļos, arī Gata Spalvēna fotogrāfijās), refleksijas par skarbo un diezgan neskarto novada ainavu Daiņa Kārkluvalka fotogrāfijās un Lauras Feldbergas video un instalācijās, arī meditatīvas pārdomas par laiku Ulda Balgas fotogrāfiju ciklā – jācer, ka izstāde uzrunās Oršas mākslas cienītājus. Fotogrāfiju bloks stāsta arī par Talsu Krūmu mākslas grupas aktivitātēm – performancēm, izstādēm un citiem notikumiem Talsu novadā.

Izstādes “Kurzemes krāsas” kuratori ir Mihass Cibuļskis, Vitebskas Universitātes Tēlotājas mākslas katedras docents, un Guna Millersone, Talsu novada muzeja speciāliste.

Augustā un septembrī izstāde bija apskatām Vitebskas mākslas muzejā. Abas šīs izstādes ir iekļautas Latvijas kultūras dienu Vitebskā norisēs, kā arī tās notiek Latvijas simtgades kultūras programmas ietvaros. 

Izstāžu norisi atbalsta  Latvijas Ārlietu ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Talsu novada pašvaldība un Talsu novada muzejs.

 


Preses kontaktiem:

Konsulāts Vitebskā
Adrese: 27a B.Hmelnickogo Str., 210015 Vitebsk, Belarus
Telefons: + (375) 212 614 482
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon facebook  icon flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā