“Kurzemes krāsas” Vitebskas Mākslas muzejā

26.09.2018. 13:34
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 21. augustā Vitebskas Mākslas muzejā atklāta Talsu mākslinieku grupas izstāde “Kurzemes krāsas”. Izstādes nosaukumā jau ietverta tās veidotāju iecere - iepazīstināt Vitebskas apgabala mākslas cienītājus ar viņiem, iespējams, mazāk zināmo Latvijas novadu – Ziemeļkurzemi. 

Izstādē aplūkojamie mākslas darbi ir ļoti daudzveidīgi – spraigi kolorītas gleznas (Andris Vītols, Zigurds Poļikovs, Guna Millersone, Gunta Kalsere, Andris Biezbārdis, Elmārs Orniņš, Ance Gricmane, Modris Sapuns un Inese Mīlberga), fotogrāfijas (Gatis Spalvēns, Dainis Kārkluvalks), video un instalācijas (Laura Feldberga). Muzeja apmeklētājiem tie atklāj gan reālistiskus stāstus par Talsu puses cilvēkiem, gan refleksijas par skarbo un diezgan neskarto Ziemeļkurzemes ainavu, gan pašas mākslas grupas aktivitātes – performances un izstādes.

Izstādes kuratori ir Vitebskas Universitātes Tēlotājas mākslas katedras docents ir Mihass Cibuļskis un Talsu novada muzeja speciāliste Guna Millersone. Vitebskas Mākslas muzejā tā būs apskatāma līdz 16. septembrim, bet 25. septembrī tā tiks atklāta Oršas pilsētas mākslas galerijā.

Izstāde ir viens Latvijas simtgades kultūras programmas pasākumiem Vitebskā.

 


Preses kontaktiem:

Konsulāts Vitebskā
Adrese: 27a B.Hmelnickogo Str., 210015 Vitebsk, Belarus
Telefons: + (375) 212 614 482
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon facebook  icon flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā