Latvijas kultūras dienas Vitebskā

14.11.2016. 14:03

Latvijas Republikas konsulāts Vitebskā sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domi, Marka Rotko art-centru Daugavpilī, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Marka Šagāla mākslas centru, P. Mašerova vārdā nosaukto Vitebskas valsts universitāti un Vitebskas mākslas muzeju organizē tradicionālās Latvijas kultūras dienas, kuru ietvaros notiek vairākas izstādes un grupas “Elpa” koncertu.

Plānots novembrī, Vitebskā izrādīt vairākas izstādes, tajā skaitā mākslinieces Daigas Krūzes personālizstāde “Pārvietošanās, mākslinieka Valda Buša darbu izstādi, apvienības “Jūrmalas mākslinieki” izstāde un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izstādi “Pie Jūras”.

Savukārt š.g. 15. novembrī Vitebskas kultūras centra zālē uzstāsies grupas “Elpa” koncerts, kurā piedalīsies solisti Ilona Bagele un Atis Ieviņš.

15. novembrī plānota Daugavpils pilsētas domes delegācijas vizīte, domes priekšsēdētāja 1.vietnieka Jāņa Dukšinska vadībā. Vizītes laikā tiks atklāta gan mākslinieka Valda Buša izstāde, gan norisināsies grupas “Elpa” koncerts. Plānota arī oficiāla tikšanās ar Vitebskas pilsētas vadību, kurā plānots pārrunāt sadarbības jautājums jautājumus par uzņēmējdarbības, kultūras un sporta jomā nākamajā gadā, kā arī iespējamās aktivitātes sagaidot Latvijas Republikas simtgadi. Būtiska joma, kuru nepieciešams attīstīt Vitebskā, ir Latvijas popularizēšana Vitebskas apgabalā, veidojot informācijas izplatīšanas struktūru par Latviju, tādējādi radot papildus interesi par kultūras, vēstures un tūrisma objektiem Latvijas Republikā.

Latvijas kultūras dienu Vitebskā laikā, norisinājās arī Latvijas tūrisma seminārs, kurā tika pārstāvēti četri Latvijas reģioni, tai skaitā Zemgale, Kurzeme, Latgales un Jūrmala. No Vitebskas apgabala piedalījās tūrisma firmas, kurām ir vēlme paplašināt tūrisma maršrutus Latvijā. Tūrisma semināra dalībnieki ar Latvijas reģionu pārstāvjiem pārrunāja dažādus praktiskus jautājumus saistībā jau ar konkrētu maršrutu veidošanu seminārā pārstāvētajos Latvijas novados.

15. novembrī Vitebskas kultūras centra zālē norisināsies arī oficiālā pieņemšana par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 98 gadadienai, kurā piedalīsies Vitebskas apgabala amatpersonas un konsulāta uzaicinātie viesi. Pieņemšanas laikā, viesi tiks pacienāti ar Latvijas produktiem, kā “Laimas” saldumi, “Birzī” ražotajām dzirkstošajām bērzu sulām, kā arī  “Valmiermuižas” un “Raiskumietis” alusdarītavu produkciju.

 


Preses kontaktiem:

Konsulāts Vitebskā
Adrese: 27a B.Hmelnickogo Str., 210015 Vitebsk, Belarus
Telefons: + (375) 212 614 482
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon facebook  icon flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā