Vēstnieks Mārtiņš Virsis tiekas ar Vitebskas uzņēmējiem un apmeklē Vitebskas brīvo ekonomisko zonu

14.12.2015. 18:21

9. decembrī vēstnieks Baltkrievijā Dr. Mārtiņš Virsis tikās ar Vitebskas apgabala uzņēmēju organizācijām, kā arī apmeklēja Vitebskas brīvo ekonomisko zonu.

Vitebskas brīvās ekonomiskās zonas administrācijas vadītājs Sergejs Jurkevičs sarunā iepazīstināja ar Vitebskas uzņēmējdarbības attīstības tendencēm, kā arī jautājumiem, kas saistīti ar Latvijas uzņēmēju iespējām uzsākt uzņēmējdarbību Baltkrievijā. Šobrīd brīvajā ekonomiskajā zonā ir 34 ārvalstu rezidenti no ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Vācijas, Polijas un Krievijas. Vitebskas brīvās ekonomiskās zonas administrācija 2015. gadā ir noslēgusi vienošanos par sadarbību arī ar Rēzeknes brīvo ekonomisko zonu. Lai paplašinātu Vitebskas apgabala un Latvijas ekonomisko sadarbību, baltkrievu puse izteica vēlmi Vitebskas brīvās zonai piesaistīt uzņēmējus no Latvijas.

Tāpat vēstnieks Dr. M. Virsis tikās ar Vitebskas apgabala uzņēmēju organizācijām – Vitebskas apgabala darba devēju savienību, darba devēju un uzņēmēju asociāciju, kā arī Baltkrievijas tirdzniecības un rūpniecības kameras Vitebskas nodaļu. Vēstnieks uzsvēra nepieciešamību izveidot informācijas apmaiņu starp Latvijas un Vitebskas uzņēmēju organizācijām, lai varētu aktīvi piedalīties dažādu formātu biznesa forumos un semināros, kuros būtu iespējams rast idejas uzņēmējdarbības attīstībai.

Sadarbībā ar Vitebskas uzņēmēju organizācijām vizītes laikā tika uzsākta plānošana Latvijas uzņēmēju vizītei Vitebskas apgabalā, kas varētu notikt 2016. gada martā, kā arī plānota dalība Vitebskas biznesa un inovāciju forumā, kurš ik gadu notiek aprīlī.

Sanāksmēs ar Vitebskas brīvās ekonomiskās zonas administrāciju un Vitebskas uzņēmēju organizācijām piedalījās arī Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvis Ģirts Kronbergs un konsuls Vitebskā Uģis Skuja.

 


Preses kontaktiem:

Konsulāts Vitebskā
Adrese: 27a B.Hmelnickogo Str., 210015 Vitebsk, Belarus
Telefons: + (375) 212 614 482
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon facebook  icon flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā