Vitebskā Latvijas dienas noslēdzas ar Daugavpils kamerorķestra koncertu

30.11.2015. 09:21

26. novembrī Vitebsku apmeklēja Daugavpils pilsētas domes pārstāvju delegācija pilsētas domes priekšsēdētāja pirmā vietnieka Jāņa Dukšinska vadībā, lai piedalītos novembrī notiekošo Latvijas dienu noslēguma pasākumos.

Vizītes laikā delegācija tikās ar Vitebskas pilsētas pārstāvjiem un pārrunāja turpmāko sadarbību kultūras, izglītības, tūrisma un uzņēmējdarbības jomās. Tāpat daugavpilieši apmeklēja Latvijas konsulātu Vitebskā un sarunā ar konsulu Uģi Skuju pārsprieda Daugavpils un Vitebskas pilsētu plānotos pasākumus 2016. gadā, tostarp gaidāmo Latvijas dienu organizēšanu Vitebskā, kā arī Daugavpils dalību biznesa un inovāciju forumā, kurš Vitebskā norisināsies nākamā gada martā.

Latvijas dienās ikreiz pārstāvēti arī Daugavpils mākslinieciskie kolektīvi. Šogad klausītājus Vitebskas kultūras centrā priecēja Daugavpils kamerorķestris diriģenta Aivara Broka vadībā, izpildot pasaules klasiskās mūzikas skaņdarbus, kā arī Raimonda Paula, Imanta Kalniņa un Mārtiņa Brauna darbu aranžējumus. Koncertā piedalījās Latvijas Nacionālās operas solists, basbaritons Rihards Mačanovskis.

Novembrī Vitebskā tradicionāli ik gadu notiek Latvijas dienas, kas noris noslēgtā Daugavpils un Vitebskas pašvaldību sadraudzības līguma ietvaros, organizējot dažādus seminārus, biznesa forumus, kā arī māksliniecisko kolektīvu apmaiņu.

Šogad Latvijas dienu laikā 16. novembrī Vitebskā jau tika atklāta mākslinieku Alekseja Naumova un Kristapa Zariņa izstāde “Pasaules pilsētas” Marka Šagāla mākslas centrā un Anitas Paegles darbu izstāde Vitebskas bibliotēkā. Par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 97. gadadienai tika rīkota pieņemšana, kurā viesi varēja nobaudīt tradicionālus Latvijas ēdienus, Rīgas Melno balzamu un “Laimas” saldumus.

 


Preses kontaktiem:

Konsulāts Vitebskā
Adrese: 27a B.Hmelnickogo Str., 210015 Vitebsk, Belarus
Telefons: + (375) 212 614 482
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon facebook  icon flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā