Vitebskā atklāj Latvijas tekstilmākslas izstādi

30.09.2015. 10:21

29. septembrī Vitebskas mākslas muzejā notika Latvijas tekstila mākslas izstādes “Materiālu vibrācija” un Latvijas miniatūrtekstila izstādes “Koncentrētās domas” atklāšana, kurā piedalījās Latvijas konsuls Vitebskas apgabalā Uģis Skuja.

Izstādē “Materiālu vibrācija” pārstāvēti dažādu paaudžu autori – no Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas nodaļas pirmajiem absolventiem līdz pat jaunāko kursu studentiem. Tā iepazīstina ar aktuālākajām idejām, rāda savu pasaules redzējumu plašā tematiskā spektrā, materiālu un tehniku daudzveidībā. Tekstils tāpat kā valoda, raksturo nāciju, pauž tās vērtības, pieredzi un pasaules izjūtu. Latvijas tekstilmākslinieki stāsta savus stāstus Baltkrievijas skatītājiem.

Miniatūrdarbu kolekcijas “Koncentrētās domas” darbi tapuši vairāku gadu garumā un bijuši arī godalgoti dažādās starptautiskās izstādēs. Darbu tematika ir ļoti plaša, tostarp personisku sajūtu un noskaņu atklāsmes, dabas objektu un parādību atveidojums, paradoksu un pārsteigumu izpausmes, nevairoties no nopietnu vēsturisku, ekoloģisku, sociālu tēmu skaršanas.

Izstādes kuratori ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesore, Tekstilmākslas katedras vadītāja Ieva Krūmiņa un Vitebskas valsts universitātes tēlotājmākslas katedras docents Mihass Cibuļskis.

 


Preses kontaktiem:

Konsulāts Vitebskā
Adrese: 27a B.Hmelnickogo Str., 210015 Vitebsk, Belarus
Telefons: + (375) 212 614 482
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon facebook  icon flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā