Vitebskā atklāj Rainim un Aspazijai veltītu izstādi

09.12.2015. 11:00

14. augustā Vitebskas pilsētas Novadpētniecības muzejā ar Latvijas konsulāta Vitebskā atbalstu tika atklāta izstāde “Aspazija / Rainis: dumpiniece / humānists. Divu latviešu dzejnieku stāsts”.

Raini ar Baltkrieviju, un it īpaši Vitebsku, saista ģimenes un profesionālās darbības saites. Savas dzīves laikā Rainis ne vienreiz vien ir viesojies Vitebskā un savulaik piedalījies gan konferencē par baltkrievu valodas pareizrakstību, gan, esot ciešā draudzībā ar baltkrievu dzejnieku Janku Kupalu un tolaik būdams Latvijas Republikas izglītības ministrs, ņēma līdzdalību Vitebskas Drāmas teātra atklāšanā.

Izstāde vēsta par abiem dzejniekiem visas Eiropas attīstības kontekstā 19./20. gadsimta mijā, kad sabrūkot impērijām, daudzas nācijas sāka lolot valstiskas autonomijas cerības, gaisā virmoja idejas par vienotu Eiropu, dzima sociāldemokrātiskā kustība, arvien plašāku atsaucību guva sociālās vienlīdzības un sieviešu emancipācijas idejas.Izstādes koncepcijas un teksta autors ir rakstnieks Pauls Bankovskis, mākslinieks – Kaspars Perskis.

 


Preses kontaktiem:

Konsulāts Vitebskā
Adrese: 27a B.Hmelnickogo Str., 210015 Vitebsk, Belarus
Telefons: + (375) 212 614 482
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon facebook  icon flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā