Latvijas pašvaldības paplašina pārrobežu sadarbību ar Baltkrieviju

15.06.2015. 17:59

Latvijas pašvaldību sadarbība ar Baltkrieviju, it īpaši ar Vitebskas apgabala pašvaldībām, jau tradicionāli ir labi attīstīta, un šajā nedēļas nogalē tika noslēgti vēl divi jauni pašvaldību sadarbības līgumi.

12. jūnijā tika parakstīts Smiltenes novada un Novopolockas pilsētas sadraudzības līgums, ar kuru Smiltenes novads pievienojas jau esošajām Novopolockas sadraudzības pilsētām Ludzai un Ventspilij. Sadarbību starp abām pilsētām tiek plānots attīstīt kultūras apmaiņas un sporta jomā, savstarpēji papildinoši izmantojot abu pašvaldību sporta infrastruktūru, kā arī veicinot izglītības iestāžu sadarbību ekoloģiskās izglītības jomā. Novopolockas pilsēta ir arī ieinteresēta plašāk iepazīt Smiltenes novada pieredzi atkritumu apsaimniekošanas jomā. Šo pašvaldību sadarbība ir izveidota ar Latvijas Republikas konsulāta Vitebskā atbalstu.

14. jūnijā savukārt tika noslēgts sadraudzības līgums starp Viesītes novadu un Postavu rajonu. Abas pašvaldības plāno plaši attīstīt sadarbību kultūras jomā, kā arī aktīvāk iesaistīties Eiroreģiona „Ezeru zeme” projektos. Sadarbības līguma parakstīšanas laikā Latvijas Republikas konsulāta Vitebskā vadītāja Dagnija Lāce-Ate uzsvēra pašvaldību sadarbības nozīmi savstarpēju kontaktu izveidē un uzturēšanā.

 


Preses kontaktiem:

Konsulāts Vitebskā
Adrese: 27a B.Hmelnickogo Str., 210015 Vitebsk, Belarus
Telefons: + (375) 212 614 482
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon facebook  icon flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā