Polockā atklāj Rēzeknes mākslinieku izstādi

08.05.2015. 09:38

7. maijā Nacionālā Polockas vēstures un kultūras muzejrezervāta Mākslas galerijā tika atklāta Rēzeknes mākslinieku apvienības „VIVA” gleznu izstāde. Ar saviem darbiem Polockas skatītājus iepazīstina mākslinieces Ilze Griezāne, Agra Rītiņa, Vija Stupāne un Vēsma Ušpele, kuras bija ieradušās arī uz izstādes atklāšanu. Izstādes kuratores pienākumus veica Ināra Groce.

Tās atklāšanā piedalījās konsulāta vadītāja Dagnija Lāce-Ate, kura uzsvēra ciešo sadarbību starp Vitebskas apgabala un Latvijas māksliniekiem, un pauda prieku par iespēju piedāvāt skatītājiem ieskatu pavasarīgu noskaņu caurstrāvotajā Latgales mākslinieču daiļradē.

Kopā ar māksliniecēm Polocku apmeklē arī Rēzeknes Dizaina un mākslas vidusskolas pārstāvju delegācija tās direktora, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Osvalda Zvejsalnieka vadībā. Viņi īpaši interesējas par Polockā notiekošajiem unikālajiem fresku restaurācijas darbiem Spaso-Jefrosīnijas sieviešu klosterī (Полоцкий Спасо-Евфросиниевский женский монастырь), kuru Rēzeknes pārstāvji apmeklēs, lai iepazītos ar restaurācijas darbu norisi un pārrunātu tālākas sadarbības iespējas.

Izstāde tiek rīkota ar Latvijas Republikas konsulāta Vitebskā organizatorisku atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Konsulāts Vitebskā
Adrese: 27a B.Hmelnickogo Str., 210015 Vitebsk, Belarus
Telefons: + (375) 212 614 482
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon facebook  icon flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā