Latvijas pārstāvji piedalās starptautiskajā kultūras festivālā „Slāvu bazārs” Vitebskā

14.07.2015. 13:20

14. jūlija Vitebskā oficiāli noslēdzās XXIII starptautiskais mākslas festivāls „Slāvu bazārs”. Tradicionāli festivāla norisēs ar plašu kultūras programmu piedalījās arī Latvijas pārstāvji. Latvijas Republikas konsulāts Vitebskā valsts pārstāvju dalību festivālā atbalstīja gan organizatoriski, gan administratīvi.  

Festivāla centrālais notikums bija jauno estrādes mūzikas izpildītāju konkurss. Latvijas pārstāvis Emīls Balcers ieguva Vitebskas pilsētas piešķirto V. Muļavina prēmiju par labāko tautas dziesmas izpildījumu. Konsulāta darbinieki un viņu bērni īpaši juta līdzi un „turēja īkšķus” arī par Latvijas pārstāvi bērnu konkursā – Katrīnu Paulu Dīringu. Līdztekus konkursantiem festivāla programmu kuplināja arī grupa „Big Al and the Jockers”.

Latvijas pārstāvji plaši piedalījās tradicionālajā amatnieku tirdziņā „Meistaru pilsēta” („Город мастеров”) - šogad pat ar diviem plašiem stendiem. Vienu stendu veidoja sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru apvienotie Rēzeknes un Balvu novadu mākslinieki, kā arī metālapstrādes meistari no Zemgales. „Latgales pagalmu” bija iekārtojuši un tajā ar saviem darinājumiem apmeklētājus iepazīstināja Daugavpils novada amatnieki, kas piedalās fonda „Verus” rīkotajā Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu sadarbības projektā „LLB-2-96’’ -„Atbalsts mājamatniecības attīstībai”. Festivāla noslēgumā amatnieki viesojās arī Latvijas konsulātā, lai tuvāk iepazītos ar tā darbu un pārrunātu tālākās sadarbības ar Vitebskas apgabalu perspektīvas.

Pēc festivāla Vitebskas apgabala Novadpētniecības muzeja Lielajā izstāžu zālē būs skatāma ar Daugavpils pilsētas domes atbalstu veidotā leļļu izstāde.  Festivāls „Slāvu bazārs” Vitebskā norisinājās no 10. līdz 14. jūlijam.