Konsulātā Vitebskā atklāta izstāde „Kas dzintaram vēl padomā?”

14.07.2015. 13:21

25. martā Vitebskas Apgabala novadpētniecības muzejā tika atklāta izstāde „Kas dzintaram vēl padomā?”. Izstāde tapusi, lai popularizētu Rīgu kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu, kā arī vienlaicīgi, izrādot vienu no spilgtākajiem Latvijas zinātnes atklājumiem inovāciju jomā. Rīgas Tehniskās universitātes pētnieces Ingas Ļašenko atklājuma - dzintara pavediena - izmantošanas potenciāls vēl šobrīd tiek tikai apzināts. Viena no tā izmantošanas jomām ir tekstilizstrādājumi, kuru paraugi Latvijas tekstilmākslinieces, pasaulē pazīstamās gobelēnistes Ivetas Vecenānes darbu formā apskatāmi šajā izstādē.

Izstādes atklāšanā tika īpaši uzsvērta dzintara vienojošā loma Latvijas un Vitebskas apgabala iedzīvotāju likteņos, jo tos saista senais Dzintara ceļš. Savukārt šodienas Vitebskas iedzīvotājus, t. sk., tekstilmākslas nozares studentus, interesē izstādes piedāvātie jaunie tehnoloģiskie risinājumi un to izmantošana mākslas darbos.

Izstāde tika atklāta Latvijas Republikas konsulātā Vitebskā konsulāta 20 gadu kopš darba atsākšanas jubilejas pasākumu ietvaros. Konsule – konsulāta vadītāja Dagnija Lāce-Ate izstādes atklāšanā pateicās Vitebskas apgabala iedzīvotājiem un institūcijām par atbalstu konsulāta organizētajiem pasākumiem, it sevišķi – kultūras jomā. Konsulāta vārdā Vitebskas Apgabala novadpētniecības muzejam tika pasniegts dāvinājums – Latvijas konsulāta atjaunotās darbības pirmo gadu atspoguļojošo fotogrāfiju kopijas.

Preses kontaktiem:

Vicekonsule - konsulāta vadītāja

Dagnija Lāce-Ate

+375 29 71 000 45

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.