Vitebskas apgabalā pārņem Dziesmu un deju svētku rīkošanas pieredzi

14.07.2015. 13:22

No 6. līdz 7. februārim Vitebskā un Polockā norisinās pieredzes apmaiņas seminārs, kura laikā Vitebskas apgabala kultūras darbinieki iepazīstas ar Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku  rīkotāja Latvijas Nacionālā kultūra centra (LNKC) pieredzi liela mēroga pasākumu rīkošanā. Seminārs norisinās pēc Vitebskas apgabala izpildkomitejas iniciatīvas ar Latvijas Republikas konsulāta Vitebskā organizatorisko atbalstu.

Ar baltkrievu kolēģiem savā pieredzē dalās LNKC eksperti koru nozarē, deju nozarē, tautas mākslas un mārketinga jautājumos. Būtiskākie semināra apmeklētāju interesējošie jautājumi ir saistīti ar Dziesmu svētku kopkora un deju lieluzveduma organizēšanu, dalībnieku motivāciju un snieguma kvalitātes nodrošināšanu.

Līdztekus prezentācijām un apaļā galda diskusijām LNKC pārstāvjiem tiek piedāvāts plašs ieskats Vitebskas apgabalā rīkotajos tautas mākslas pasākumos, kas ļauj salīdzināt pieredzi un apmainīties idejām.

LNKC pārstāvji īpaši uzsver šāda veida pieredzes apmaiņas semināru nozīmi, kas tuvina kaimiņu valstu iedzīvotājus, ļauj saskatīt līdzīgas kultūras iezīmes un dalīties pieredzē par nozīmīgākā Latvijas kultūras notikuma rīkošanu. Šāda pieredzes apmaiņa sniedz iespēju uzlabot visu semināra dalībnieku prasmes un spējas, kā arī radīt jaunas idejas.

Semināra laikā LNKC pārstāvji vienojās par turpmāko sadarbību ar Vitebskas apgabala kultūras nozares pārstāvjiem, tai skaitā atbalstot kopkora organizēšanu festivālā Braslavā šī gada maijā.

Preses kontaktiem:

Vicekonsule - konsulāta vadītāja

Dagnija Lāce-Ate

+375 29 71 000 45

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.