Vitebskā izskan Latvijas dienu pasākumi

14.07.2015. 13:22

No 6.-14. novembrim Vitebskā norisinājās tradicionālās Latvijas dienas Vitebskā, kuru ietvaros ik gadu novembrī tiek organizētas izstādes un koncerti ar Latvijas mākslinieku dalību.

Latvijas Republikas konsulāts Vitebskā sadarbībā ar Vitebskas pilsētas un Latvijas kultūras institūcijām šogad Vitebskas iedzīvotājiem piedāvāja iepazīties ar gleznotājas Agnijas Ģērmanes daiļradi (personālizstāde „Jūtu defragmentācija” Marka Šagāla muzejā), kā arī keramiķa Pētera Martinsona darbiem un ietekmi uz mūsdienu Latvijas keramiku (izstādes no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra fondiem „Pēteris Martinsons un Latvijas laikmetīgā keramika” Vitebskas Novadpētniecības muzejā un „Pēteris Martinsons. Daugavpils” Vitebskas pilsētas kultūras centrā).

Savukārt 14. novembrī norisinājās Daugavpils latviešu biedrības akardeonistu orķestra un solistu Olgas Pīrāgs un Ričarda Mačanovska koncerts „Tango pār pilsētu”, kurā Vitebskas klausītāji tika iepazīstināti ar Oskara Storka daiļradi un tās saistību ar Latviju.

Lai izmantotu pastiprināto uzmanību, kas šajā laikā bija pievērsta Daugavpilij, Latvijas dienu Vitebskā ietvaros tika organizēta Daugavpils kā tūrisma galamērķa prezentācija „Daugavpils aicina!”. Prezentācijā ar nozīmīgākajiem Daugavpils tūrisma objektiem klātesošos iepazīstināja Daugavpils TIC vadītāja Lolita Kozlovska, kā arī speciāli sagatavotus tūrisma maršrutus nedēļas nogales ceļojumam uz Daugavpili prezentēja Vitebskas tūrisma nozares uzņēmumi.

Latvijas dienu Vitebskā ietvaros Latvijas Republikas konsulātā Vitebskā 14. novembrī tika arī parakstīts Daugavpils Marka Rotko mākslas centra un Vitebskas Marka Šagāla muzeja sadarbības līgums. Sadarbības līgums paredz savstarpēju atbalstu, mākslas centriem organizējot un popularizējot dažādus mākslas projektus, kā arī kopīgu tūrisma maršrutu izveidi un reklāmu.

Preses kontaktiem:

Vicekonsule - konsulāta vadītāja

Dagnija Lāce-Ate

+375 29 71 000 45

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.