Vitebskā tiks atklāta Daugavpils Marka Rotko mākslas centra fondu izstāde „Pēteris Martinsons un Latvijas laikmetīgā keramika”

11.11.2015. 13:40

12. novembrī Vitebskas Novadpētniecības muzejā tiks atklāta Daugavpils Marka Rotko mākslas centra fondu izstāde „Pēteris Martinsons un Latvijas laikmetīgā keramika”. Izstādi organizēja Latvijas Republikas konsulāts Vitebskā sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru un Vitebskas Novadpētniecības muzeju. Izstādē līdztekus keramiķa Pētera Martinsona klasiskajiem darbiem tiks izvietoti 20 mūsdienu Latvijas keramiķu darbi, kas sniegs Vitebskas skatītājiem iespēju iepazīt  Latvijas laikmetīgo keramiku un tradīciju ietekmi tās attīstībā.

Tradicionāli Latvijas dienu Vitebskā ietvaros novembrī Vitebskā tiek organizētas izstādes un koncerti ar Latvijas mākslinieku dalību. Šajā gadā Latvijas dienu Vitebskā ietvaros jau tika atklāta gleznotājas Agnijas Ģērmanes personālizstāde Marka Šagāla muzejā, kā arī ir plānota vēl vienas keramiķim Pēterim Martinsonam veltītas izstādes atklāšana sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru un Daugavpils Latviešu biedrības akardeonistu orķestra koncerts.