Vitebskā atklās Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstādes

14.07.2015. 13:30

13.jūlijā Vitebskā tiks atklātas Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstādes, Starptautiskā festivāla „Slovjanskij Bazar” ietvaros, kurš norisinās jau 22. reizi.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Kultūras pārvaldi un ar VKKF un Latvijas Ārlietu ministrijas atbalstu organizē divas izstādes Vitebskas novadpētniecības muzejā. Izstāde „Zelts” piedāvās ieskatu mākslas centra kolekcijā, kas tapusi iepriekšējo 2005. – 2012. gadu Starptautisko plenēru „Marks Rotko” ietvaros un mākslinieku dāvinājumu rezultātā, un ir pilsētas un mākslas centra zelta fonds. Ekspozīcijā ir iekļauta tikai daļa kolekcijas darbu, kuru autori ir: Pīters Grifins (Lielbritānija), Vaidotas Janulis (Lietuva), Ivona Zavadska (Polija), Līga Jukša (Latvija), Jevgēnijs Hetmanecs (Ukraina), Iveta Laure (Latvija), Dace Gaile (Latvija), Heidi P. (Petersen) (Dānija), Minass Halajs (ASV), Lails Karbajals (ASV), Fiona Stenberija (Lielbritānija), Džakopo Džinanneski (Itālija), Eva Haruta (Armēnija), Dilvins Smits (Lielbritānija), Ilze Volonte (Latvija), Viktors Nikolajevs (Baltkrievija), Aleksejs Litvins (Baltkrievija).

Savukārt grafikas miniatūru ekspozīciju „Mazā – lielā Daugavpils” veido darbi, kuri tapuši 1. Latgales grafikas simpozija laikā, kas notika 2012. gada rudenī Daugavpilī. Simpozija ietvaros dažu dienu laikā 18 mākslinieki no Latvijas un Lietuvas, strādājot plecu pie pleca un daloties pieredzē, emocijās un pārdzīvojumos, kā arī smeļoties iedvesmu bagātajā Daugavpils kultūrvēsturiskajā vidē un neatkārtojamajā Latgales dabas skaistumā, radīja virkni brīnišķīgu grafikas miniatūru dažādās tehnikās un stilos.

Izstādes būs apskatāmas līdz 10.augustam.

Preses kontaktiem:

Dagnija Lāce-Ate

+375 29 71 000 45

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.