Konsulāts Vitebskā turpina sadarbību ar diasporu un iepazīstina ar latviešu vēsturi Baltkrievijā

14.07.2015. 13:32

28.maijā Latvijas konsulātā Vitebskā notika Vitebskas Medicīnas universitātes pasniedzēja, vēsturnieka, vairāku publikāciju par etniskajiem latviešiem Baltkrievijā autora Maksima Koroļova lekcija „Latvieši baltkrievu zemēs”.

Lekcija bija veltīta baltu cilšu pārstāvju un etnisko latviešu vēsturei tagadējās Baltkrievijas teritorijā, īpašu uzmanību pievēršot periodam, sākot no 19.gadsimta vidus. Uz lekciju bija aicināti Vitebskas latviešu diasporas pārstāvji, kurus interesē apzināt latviešu un baltkrievu kopīgo vēsturi Vitebskas apgabalā.

Ar lekciju tiek turpināts Latvijas konsulāta Vitebskā iesāktais darbs, ar mērķi iepazīstināt latviešu diasporas pārstāvjus, kuri bieži ir zaudējuši tiešus kontaktus ar Latviju, ar Latvijas vēstures un kultūras īpatnībām. Līdz šim konsulāts jau ir organizējis meistarklases Līgo vainagu vīšanā un puzuru izgatavošanā, kā arī atbalstījis jauniešu ekskursiju organizēšanu uz Latviju.

Lekcijas afiša pieejama šeit.

Preses kontaktiem:
Dagnija Lāce-Ate
+375 29 71 000 45
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.