Ar konsulāta Vitebskā atbalstu atklāj Latvijas mākslinieku izstādes

14.07.2015. 13:33

16.aprīlī Vitebskas Mākslas muzejā tika atklātas vairākas Latvijas mākslinieku izstādes. Vitebskas skatītājiem ir iespēja iepazīt Jura un Andra Ģērmaņu, kā arī Līgas Jukšas darbus, kas izvietoti atsevišķas izstādēs.

Izstādes Vitebskas Mākslas muzejā rīkotas ilggadēja projekta „Mākslas skolas” ietvaros, kas iepazīstina Vitebskas iedzīvotājus ar dažādiem strāvojumiem pasaules mākslā. Tā šoreiz ar Latvijas konsulāta Vitebskā atbalstu skatītājiem tiek piedāvāti tradicionālā reālisma skolas darbi izstādē „Brāļi Ģērmaņi no Rīgas”, kā arī ieskats aktuālajās mākslas tendencēs Līgas Jukšas personālizstādē. 2012.gadā šī projekta ietvaros Vitebskas skatītāji iepazina Latvijas tekstilmākslu, kā arī Daugavpils Universitātes studentu darbus.

Kā izstādes atklāšanā uzsvēra Juris un Andris Ģērmaņi, Latvijas un Vitebskas apgabala mākslinieku starpā pastāv ciešas un vēsturiskas saites, kas īpaši veicina savstarpēju ideju apmaiņu. Ar Latvijas konsulāta Vitebskā atbalstu šī gada laikā Vitebskā ir plānotas vēl vairākas Latvijas mākslinieku izstādes un praktiskie kontakti.

Preses kontaktiem:
Dagnija Lāce-Ate
+375 29 71 000 45
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.