Vitebskā iepazīs Latvijas kultūru caur Latvijas dienām

14.07.2015. 13:35

12.novembrī tradicionālo Latvijas dienu ietvaros Vitebskā notiks vairāki kultūras pasākumi. Koncertzālē „Vitebska” tiks atklāta mākslinieka Jura Kalniņa fotoizstāde „Latvija no putna lidojuma”. Rīdzinieks Juris Kalniņš ir plaši pazīstams fotomākslinieks, kas kopš 1995.gada lielu uzmanību ir veltījis aerofotogrāfijas novirzienam, tādējādi atspoguļojot interesantas, noskaņām bagātas ainavas, objektus un cilvēku rakursus. Izstādē būs apskatāmas 25 Latvijas pilsētu un lauku skatu lielformāta krāsainas aerofotogrāfijas, kuras sniedz iespēju izstādes apmeklētājiem  aplūkot ierastus Latvijas ainavu objektus no neierasta skatu punkta – no putna lidojuma augstuma.

Izstādi organizējis Latvijas konsulāts Vitebskā sadarbībā ar kultūras centru „Vitebska”.

Koncertzālē „Vitebska’’ 12.novembrī notiks profesionālā pūšamo instrumentu orķestra „Daugava” koncerts „Daugavas – Dvinas krastos’’. Koncertā piedalīsies arī Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele, Dainis Skutelis un Baltkrievijas nopelniem bagātais tautas deju ansamblis „Ļavoniha”.

Koncerts tiek organizēts Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Daugavpils un Vitebska: kultūras sadarbības veicināšana” (LLB-1-072) ietvaros.

Izstādi būs iespējams (bez maksas) apskatīt līdz šā gada 16.novembrim, uz izstādi un koncertu ir aicināti un to apmeklēs Vitebskas pilsētas bērnu nama audzēkņi.

Preses kontaktiem:

Dagnija Lāce-Ate

+375 29 71 000 45

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.