Vitebskas apgabalā atklās kolekcionāra Jura Cibuļa ābeču kolekcijas izstādi

14.07.2015. 13:35

31.augustā Latvijas Republikas konsulāta Vitebskā vadītāja, konsule Dagnija Lāce – Ate piedalīsies kolekcionāra Jura Cibuļa ābeču kolekcijas izstādes atklāšanā Oršas pilsētas (Vitebskas apgabals, Baltkrievijas Republika) Vēstures un kultūras muzeju kompleksa izstāžu zālē.

Izstādē tiks eksponētas 150 ābeces no Jura Cibuļa kolekcijas. Apmeklētājiem būs iespējams aplūkot ābeces baltkrievu, latviešu un latgaļu valodās, kā arī dažādu tautu ābeces, armēņu, bengāļu, grieķu, zulu, ķīniešu, kurdu, portugāļu u.c. valodās. Līdztekus tiks eksponētas arī īpašas ābeces – monētas lielumā, ābece – Rubika kubiks, koka ābece, ābece no cepumiem, kā arī braila raksta ābeces.

Izstāde tiek veidota Baltkrievijā notiekošā Grāmatas gada 2012 ietvaros. Oršas pilsēta kā tās norises vieta ir izraudzīta, jo tajā 1631.gadā tika izdota pirmā ābece baltkrievu valodā, kuras vienīgo eksemplāru būs iespējams apskatīt izstādē. Ābeču kolekciju Oršas pilsētā būs iespējams aplūkot visu septembri, savukārt oktobrī tā tiks izstādīta Grodņā.

Izstāde sagatavota ar Latvijas Republikas konsulāta Vitebskā atbalstu.

Preses kontaktiem:

Latvijas konsule Vitebskā

Dagnija Lāce-Ate

Tārunis: +375 29 71 000 45

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.