Latvieši rāda vasaras saulgriežu tradīcijas Vitebskā

14.07.2015. 13:35

7.jūlijā Vitebskā, Daugavas upes krastā norisinājās baltkrievu vasaras saulgriežu svētki „Kupalje”. Pasākums tika organizēts Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Daugavpils un Vitebska: kultūras sadarbības veicināšana” ietvaros.

Lai sniegtu plašāku ieskatu latviešu vasaras saulgriežu svinēšanas tradīcijās, Latvijas konsulāts Vitebskā organizēja Jāņu vainagu pīšanas meistarklasi. Latvijas konsule Vitebskā Dagnija Lāce-Ate iepazīstināja saulgriežu svētku apmeklētājus ar vainagu pīšanas tradīcijām Latvijā, kā arī kopā ar folkloras kopas „Svātra” dalībniecēm palīdzēja saulgriežu svētku dalībniekiem izgatavot savus pirmos vainagus. Greznojušies ar ziedu vainagiem svētku dalībnieki iededza ugunskuru, pie kura mācījās dziesmas un dejas.

Svētkos ar saviem priekšnesumiem piedalījās Daugavpils Latviešu kultūras centra radošie kolektīvi - folkloras dziesmu un deju kopa „Svātra”, vokālā studija „Pērlītes”, kā arī profesionālā pūšamo instrumentu orķestra „Daugava” mūziķu grupa. Tāpat savas prasmes rādīja Vitebskas deju ansambļi un dziedātāju grupas.

Preses kontaktiem:

Latvijas konsule Vitebskā

Dagnija Lāce-Ate

Tārunis: +375 29 71 000 45

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.