Vitebskā atklās Dmitrija Lavrentjeva personālizstādi

14.07.2015. 13:35

23.maijā Vitebskas Mūsdienu mākslas centra Lielajā zālē tiks atklāta Dmitrija Lavrentjeva (Latvija) personālizstāde „Personāži”.

D.Lavrentjevs pēdējos gados ir bieži izstādījis savus darbus kā Latvijā, tā ārvalstīs. Pēdējos gados viņš ir radījis virkni konceptuālu autorprojektu, darbojoties dažādos mākslas žanros. Šajos projektos ietilpstošie darbi ir iekļauti izstādes „Personāži” ekspozīcijā.

Īpaši nozīmīga ir izstādes atklāšana Vitebskā, jo šīs pilsētas skatītāji aktīvi seko līdzi norisēm Latvijas mūsdienu mākslā. Latvijas, it sevišķi Latgales reģiona, sadarbība ar Vitebskas apgabalu mākslas jomā vēsturiski ir izveidojusies ļoti cieša.

Kā norāda Vitebskas Mūsdienu mākslas centra pārstāvji, izstāde „Personāži” sniedz lielisku iespēju iepazīstināt Baltkrievijas skatītājus ar vienu no spilgtākajām parādībām Latvijas mūsdienu mākslā un iezīmēt tās attīstības tendences. Organizatori ir īpaši vēlējušies izstādīt tieši D.Lavrentjeva darbus, lai prasīgo un diskusijai gatavo Vitebskas skatītāju iepazīstinātu ar unikālu individuālu stilu, kas, balstoties uz pasaules mākslas vēstures izpratni, paplašina mākslas robežas.

Izstādi būs iespējams aplūkot līdz 4.jūnijam.

Tā organizēta ar Latvijas Republikas konsulāta Vitebskā (Baltkrievijas Republika) atbalstu.

Plakāts