Konsulāts Vitebskā

23.11.2020. 09:15

 

Adrese:

B. Hmelnicka iela 27a, 210015, Vitebska, Baltkrievija

Konsulats Vitebska
Tālrunis: +375 212 614 482 (konsultācijas par konsulārajiem jautājumiem tiek sniegtas darba dienās plkst. 15.00 -17.00)
E-pasts:   Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Darba laiks: darba dienās 8.30 -17.00

 

Saistībā ar Baltkrievijas Republikā notiekošajām protesta akcijām aicinām Latvijas valstspiederīgos ievērot piesardzību sabiedriskās vietās, kur pulcējas daudz cilvēku. Ārkārtas situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Minskā, Latvijas konsulātu Vitebskā vai Konsulārā departamenta diennakts dežūrtālruni Latvijā +371 26337711

Baltkrievija savas robežas nav slēgusi un ieceļošana valstī nav aizliegta

Latvijas valstspiederīgie no Baltkrievijas var atgriezties Latvijā ar privāto autotransportu vai šķērsojot robežu ar kājām. Minskas lidosta darbojas. Ielidojot Minskas lidostā, jāsaņem Baltkrievijas tranzīta (izceļošanas) vīza (izmaksas - 180 EUR). Pēc ielidošanas jāmeklē transfērs, kas aizvestu līdz Baltkrievijas-Latvijas robežkontroles punktam, jo izceļošana no Baltkrievijas iespējama tikai caur Baltkrievijas - Latvijas robežu. Baltkrievijas teritorijā robežas šķērsošanas vietai vistuvākais apdzīvotais punkts ir Braslava, kas atrodas 15 km attālumā no robežas šķērsošanas vietas Urbani – Silene. No Silenes līdz Daugavpilij ir 30 km. Otrs robežas šķērsošanas punkts ir Grigorovščina – Pāternieki, bet tas atrodas nedaudz tālāk no Minskas. Šim robežas kontroles punktam Latvijas pusē vistuvāk ir Krāslava. Robeža jāpāriet ar kājām. Latvijas pusē jābūt patstāvīgi organizētam privātajam transportam, lai nokļūtu mājās.

Latvijas valstspiederīgais Baltkrievijā var ieceļot tikai ar derīgu pasi. Ja tiek plānots izmantot Baltkrieviju, lai atgrieztos Latvijā, un pasei ir beidzies derīguma termiņš, ir nepieciešams noformēt atgriešanās apliecību tuvākajā Latvijas pārstāvniecībā.

Latvijas konsulāta apliecinājums par to, ka pase ar beigušos derīguma termiņu var joprojām tikt izmantota kā personu apliecinošs dokuments, netiek uzskatīts par pietiekošu pamatu ieceļošanai Baltkrievijā.

Tāpat aicinām pirms došanās uz Baltkrieviju iepriekš nofotografēties, lai paātrinātu Baltkrievijas vīzas saņemšanas procesu.

  

Sintija Paura, konsulāta vadītāja - konsuls

Maija Bišofa, pirmā sekretāre - vicekonsuls

Ilona Ennina, trešā sekretāre - vicekonsuls

Aiva Usāne, trešā sekretāre - vicekonsuls

 

Apmeklētāju pieņemšanas laiki:

        Dokumentu pieņemšana: 9.00 –12.00

        Dokumentu izsniegšana: 15.00 –16.00

        Konsulārie jautājumi 9.00 - 12.00 (ceturtdienās un piektdienās)

                 - Pieņemšana Latvijas valstspiederīgo jautājumos (personu apliecinošo dokumentu noformēšana, izziņas, pilsonības jautājumi, dokumentu izprasīšana u. c.), iepriekš pierakstoties šeit.

                - Uzturēšanās atļauju pieteikumu pieņemšana, iepriekš pierakstoties šeit.

 

Latvijas valstspiederīgie, ES/EEZ, Šveices pilsoņi un viņu ģimenes locekļi var vērsties konsulātā bez iepriekšēja pieraksta, lai saņemtu steidzamu konsulāro palīdzību.

 

Uzmanību! Par konsulāta sniegtajiem pakalpojumiem iespējams norēķināties tikai ar starptautiskajām bankas maksājumu kartēm VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro.

 

Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktās svētku dienas:

1.janvāris Jaungada diena
* Lielā piektdiena, pirmās un otrās Lieldienas
1.maijs Darba svētki, Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena
4.maijs Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena
* Maija otrā svētdiena, Mātes diena
23.jūnijs Līgo vakars
24.jūnijs Jāņu diena
18.novembris Latvijas Republikas proklamēšanas diena
25. un 26.decembris Ziemassvētki (Ziemas Saulgrieži)
31.decembris Vecgada diena