Viļņas latviešu biedrība atzīmē 30. gadadienu

07.10.2019. 14:22

Šī gada 5.oktobrī Viļņas latviešu biedrība atzīmēja savu trīsdesmito gadadienu. Svētku pasākums notika Lietuvas Mazākumtautību namā, kas ir Viļņas latviešu biedrības pasākumu mājvieta.

Svētku atklāšanas daļā Latvijas vēstnieks Lietuvā Indulis Bērziņš nolasīja Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita apsveikumu, kurš tika atsūtīts speciāli šim notikumam. Latvijas Valsts prezidents, sveicot Viļņas latviešus, rakstīja: “Jūsu biedrība dzima trauksmainajā Atmodas laikā līdz ar brīvības alkām un cieņpilnu cīņu par Latvijas un Lietuvas neatkarības atgūšanu. Vēlos pateikties katram no Jums personīgi, kas bija klāt biedrības tapšanas laikā, bet tikpat ļoti saku paldies visiem, kas šodien aktīvi piedalās biedrības darbos. Latvijas teritorijai ir robežas, bet latviešu nācija ir globāla, un mums visiem, lai kur mēs pasaulē nebūtu, jāturas kopā un jānes latviskais gars uz priekšu.”

Latvijas vēstnieks Indulis Bērziņš, sveicot biedrības priekšēdētāju Guntu Roni, uzsvēra, ka nozīmīgs bija brīdis pirms 30.gadiem, kad tika izveidota Viļņas latviešu biedrība, bet tikpat nozīmīgi ir ikdienā strādāt un uzturēt šādu biedrību darbīgu un dzīvu.

Viļņas latviešu biedrību nozīmīgajā gadadienā sveica vairākas Lietuvas latviešu biedrības, kā arī citas Lietuvas mazākumtautību biedrības (baltkrievu, rumāņu, grieķu, igauņu, tatāru biedrības). Viļņas bērnu klubs šim pasākumam bija īpaši gatavojies, deklamējot latviešu autoru dzeju. Lietuvas valdības Mazākumtautību departamenta pārstāve Rasa Paļukiene (Rasa Paliukienė) vairākiem Viļņas latviešu biedrības biedriem pasniedza Lietuvas Mazākumtautību departamenta pateicības rakstus.

Svētku pasākumā priekšnesumus sniedza Mērsraga jauktais koris “Pa vējam” (vadītāja Aija Kalininčenko un koncertmeistare Vineta Meldere) un Mērsraga vidējās paaudzes deju kolektīvs “Paisums” (vadītāja Sarmīte Laure). Pasākuma laikā bija apskatāma latviešu izcelsmes mākslinieces Lietuvā Vilijas Mačiulītes (Vilija Mačiulyte) akvareļu izstāde.

Viļņas latviešus pirmo reizi kopā aicināja latviešu studenti, kuri Lietuvā studēja ģeoloģiju. Pamazām izveidojās sadarbībā ieinteresētu cilvēku grupa un 1989. gada oktobrī students Inesis Ķišķis nodibināja Viļņas Latviešu klubu. 1990. gada rudenī kluba vadību pārņēma Rūta Ķišķe, bet 1995. gadā Viļņas Latviešu klubu sāka vadīt Gunta Rone, tajā pašā gadā pārreģistrējot kā Viļņas Latviešu biedrību.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio iela 76, LT 03100 Viļņa, Lietuva
Tālrunis: +370 (5) 213 12 60
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā