Latvijas Valsts prezidents Latvijas vēstniecībā Viļņā tiekas ar Lietuvas latviešiem

04.10.2019. 13:28

 

2019. gada 3. oktobrī Latvijas Valsts prezidents Egils Levits darba vizītes Lietuvā ietvaros tikās ar Lietuvas latviešiem un Viļņas Universitātes Filoloģijas fakultātes pārstāvjiem Latvijas vēstniecībā. No diasporas puses uz tikšanos bija ieradušies Viļņas Latviešu biedrības biedri un Viļņas bērnu skoliņas vadītājas, kā arī Kauņas Latviešu biedrības pārstāvji.

Latvijas Valsts prezidents, uzrunājot Lietuvas latviešus, sveica Viļņas Latviešu biedrību ar tās tuvojošos 30. gadadienu un novēlēja Lietuvas latviešiem arī turpmāk uzturēt latvisko identitāti un uzturēt nacionālo kultūras apziņu, līdztekus lojalitātei pret Lietuvas valsti kā izvēlēto dzīvesvietas valsti. Viļņas Latviešu biedrības vadītāja Gunta Rone visas biedrības vārdā sveica Egilu Levitu ar kadences uzsākšanu, pasniedzot latviešu izcelsmes mākslinieces Lietuvā Vilijas Mačiulītes gleznu. Savukārt Viļņas bērnu skoliņas pasniedzējas Liena Bruņeniece-Žiniene un Silvija Koroļkova Latvijas valsts prezidentam pasniedza Viļņas bērnu skoliņas audzēkņu plaukstu nospiedumu aplikāciju. Tikšanās laikā diasporas pārstāvji uzdeva interesējošos jautājumus un iesaistījās dzīvās sarunās ar Latvijas Valsts prezidentu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio iela 76, LT 03100 Viļņa, Lietuva
Tālrunis: +370 (5) 213 12 60
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā