Viļņas latviešu biedrības Bērnu klubs atsāk nodarbības rudens sezonā

25.09.2019. 15:40

2019. gada septembrī tika uzsākta jaunā rudens sezona Viļņas latviešu biedrības Bērnu skoliņā. Nodarbības plānotas divas reizes mēnesī Viļņā, Lietuvas Mazākumtautību departamenta telpās (Viļņa, Raugyklos ielā 25) pasniedzēju Lienas Bruņenieces-Žinienes un Silvijas Koroļkovas vadībā.

Septembra mēnesī bērni mācās dzejoļus par Latviju, ko deklamēs Viļņas latviešu biedrības 30. gadadienas svinībās šī gada oktobrī.

Viļņas Bērnu klubs ir Viļņas latviešu biedrības biedru iniciatīva, kuras mērķis ir apvienot un uzturēt sakarus starp latviešu un jauktajām ģimenēm; veidot, saglabāt zināšanas par Latviju; organizēt tikšanās reizes, lai bērni savā starpā iepazītos un sarunātos latviski, iepazītu latviešu folkloru, literatūru un tautiskās tradīcijas.

Š.g. jūlijā viena no skoliņas pasniedzējām - Silvija Koroļkova - piedalījās Latviešu valodas aģentūras organizētajos vasaras kursos. Lietuvas pārstāve šajos kursos piedalījās pirmo reizi, tāpēc tā bija lieliska iespēja ne tikai iegūt informāciju, bet arī satikt kolēģus no visas pasaules un savstarpēji dalīties pieredzē. Šajos vasaras trīs dienu kursos diasporas latviešu skolu skolotāji no dažādām pasaules valstīm un latviešu kopienām kopā ar augstskolu docētājiem trīs dienu garumā apguva intensīvu mācību un kultūras programmu, klausoties Latvijas augstskolu mācībspēku priekšlasījumus, daloties savstarpējā pieredzē, iegūstot jaunāko informāciju par Latviešu valodas aģentūras darbības aktualitātēm. Šī gada vasaras kursu programma bija veltīta Latvijas kultūrvēstures un Latvijas senās vēstures izpētes un interpretācijas jautājumiem.

Viļņas latviešu biedrības Bērnu kluba iesniegtais projekts 2019. gada otrajam pusgadam, tiek atbalstīts no Ārlietu ministrijas diasporas projektu izvērtēšanas komisijas.

Laipni aicinām bērnus un vecākus apmeklēt Viļņas latviešu biedrības Bērnu kluba nodarbības.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio iela 76, LT 03100 Viļņa, Lietuva
Tālrunis: +370 (5) 213 12 60
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā