Lietuvas ārlietu ministrs atzinīgi novērtē vēstnieka E.Semaņa paveikto darbu

10.07.2019. 12:11

2019. gada 9. jūlijā Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs tikās ar Latvijas vēstnieku Lietuvā Einaru Semani. Vēstnieks, noslēdzoties savam četru gadu intensīvajam un daudzpusīgajam darbam kaimiņzemē, bija ieradies pie ārlietu ministra atvadu vizītē.

Lietuvas ārlietu ministrs pateicās vēstniekam par paveikto darbu, stiprinot Lietuvas un Latvijas draudzības attiecības. L.Linkēviča skatījumā tās ir ciešas un attīstās ļoti dinamiski. Ministrs izteica gandarījumu, ka tās piepildās arī ar jaunu saturu un iniciatīvām. Kā svarīgus darba sasniegumus šajā ziņā ministrs minēja abu valstu Ārlietu ministriju vadības neformālās tikšanās, ka notika jau trešo reizi. Šajās tikšanās reizēs ministru vadībā norisinās viedokļu apmaiņa par svarīgiem Lietuvas un Latvijas divpusējiem un starptautiskās politikas jautājumiem. Šogad tikšanās notika Latvijā -  Mazmežotnē. Tāpat L.Likevičs atzinīgi novērtēja abu valstu ārlietu ministru iedibināto “Baltu balvu”. Tā tiek pasniegta  par sasniegumiem baltistikā, arheoloģijā, vēsturē, etnogrāfijā, kā arī publicistikā. Balva pirmo reizi Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri  pasniedza pagājušā gadā Rīgā, sagaidot abu valstu simtgadi. Ministrs un vēstnieks apsprieda arī šī gada gaidāmo balvas pasniegšanu Lietuvā. Ministrs novēlēja E.Semanim radošu sparu un veiksmi tālākajā diplomāta darbā. 

Vēstnieks no savas puses pateicās par iespēju tikties, kā arī par ministra pastāvīgo atbalstu un personīgo ieinteresētību jau daudzu gadu gaitā veicināt un nostiprināt Latvijas un Lietuvas draudzības un partnerības attiecības. E.Semaņa vērtējumā abu valstu politiskās, ekonomiskās un kultūras attiecības attīstās ar vērā ņemamu pozitīvu dinamiku. Vēstnieks uzsvēra, ka Latviju un Lietuvu vieno arī sadarbība un savstarpējā koordinācija būtiskos ārpolitikas virzienos. Tie ir tādi svarīgi uzdevumi kā palīdzība Ukrainai, Eiropas Savienības Austrumu partnerības politikas veicināšana, NATO samitu lēmumu īstenošana, konsultācijas Brexit un migrācijas izaicinājumu jomās. E.Semanis atzīmēja, ka ES dimensijā svarīga ir koordinēšanās ES nākamā daudzgadu budžeta, lauksaimniecības tiešmaksājumu un  atbalsta turpināšanā  kohēzijas un strukturālo fondu ietvaros. L.Linkevičs norādīja, ka Eiropas formātā ir svarīga arī koordinācija Ziemeļu – Baltijas valstu ietvaros. Ministrs un vēstnieks ieskatījās gaidāmajās divpusējās vizītēs un apmainījās ar viedokļiem par procesiem Eiropas Padomē.          

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio iela 76, LT 03100 Viļņa, Lietuva
Tālrunis: +370 (5) 213 12 60
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā