Vēstnieks E.Semanis atvadu vizītē tiekas ar Lietuvas premjerministru S.Skverneli

08.07.2019. 13:29

2019. gada 4. jūlijā pie Lietuvas valdības vadītāja premjerministra Sauļusa Skverneļa (Saulius Skvernelis) atvadu vizītē, noslēdzot pildīt savus vēstnieka pienākumus Lietuvā, ieradās vēstnieks Einars Semanis,
S.Skvernelis atzinīgi novērtēja Lietuvas un Latvijas draudzības un partnerības attiecības, uzsverot arī vēstnieka personīgo ieguldījumu abu valstu sadarbības stiprināšanā. Lietuvas premjerministrs pasvītroja, ka viņam ir izveidojušās ļoti labas un ciešas darba attiecības gan ar esošo Latvijas valdības vadītāju K.Kariņu, gan arī ar iepriekšējo Latvijas premjerministru M.Kučinski. S.Skvernelis ar gandarījumu atzīmēja, ka kopējā valdību darbā ir sasniegti daudzu redzami rezultāti, kā arī ir ielikti labi pamati esošo problēmu risinājumam. Tas premjera skatījumā paver iespēju ar optimismu raudzīties labo kaimiņattiecību tālākajā nostiprināšanā un pilnveidošanā. Premjerministrs un vēstnieks bija vienisprātis, ka lietuvieši un latvieši ir brāļu tautas, kaut arī reizē ir veselīga sāncensība. S.Skvernelis un E.Semanis atzina, ka svarīgs panākums abu valstu attiecībās ir plašais parakstīto līgumu klāsts. Vienlaicīgi S.Skvernelis atzīmēja, ka priekšā vēl ir svarīgu Lietuvas un Latvijas līgumu, kuri ir procesā, tālākas virzības nodrošināšana. Premjerministrs ar gandarījumu atzīmēja svarīgu projektu īstenošanos Lietuvas, Latvijas un Polijas attiecību dimensijā. S.Skvernelis novēlēja vēstniekam E.Semanim panākumus un veiksmi tālākajā diplomāta darbā, pārstāvot Latviju starptautiskajā arēnā.
Vēstnieks E.Semanis nodeva sveicienus no Latvijas premjerministra K.Kariņa un pateicās Lietuvas valdības vadītājam par iespēju tikties atvadu vizītē. E.Semanis atzīmēja, ka abas puses var būt gandarītas, jo attiecības starp Latviju un Lietuvu šodien ir ļoti aktīvas, daudzveidīgas un draudzības caurvītas. Vēstnieka skatījumā divpusējās attiecības attīstās ar pozitīvu dinamiku, kas izpaužas aktīvajā politiskajā dialogā, ievērojamā ekonomiskajā un plašajā kultūras, izglītības un zinātnes sadarbībā. E.Semanis pasvītroja, ka Lietuva ir Latvijas lielākais tirdzniecības partneris. Kā ievērojamus intensīvas ekonomikās partnerības piemērus vēstnieks minēja Latvijas kompānijas “A.C.B.” veikto Viļņas lidostas skrejceļa rekonstrukciju, vairāku veikalu “DEPO” atvēršanu Lietuvā un attiecīgi tirdzniecības centra “Akropoles” atvēršanu Rīgā. Veiksmīgi Lietuvā darbojas modernas “Sakret” un “Latvijas finiera” rūpnīcas. Latvija un Lietuva pirmo reizi veica kopējo bērnu vakcīnas iepirkumu. E.Semanis atzīmēja, ka Latvija saredz labas perspektīvas sadarbībā inovāciju, jaunuzņēmumu (start-ups) un biznesa inkubatoru jomās. Vēstnieks, pieskatoties Baltijas valstu elektrotīklu ar ES sinhronizācijas, Rail Baltica projekta un reģiona gāzes tirgus tematikai, pasvītroja, ka Latvija un Lietuva ir nešķirami partneri reģionā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio iela 76, LT 03100 Viļņa, Lietuva
Tālrunis: +370 (5) 213 12 60
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā