Latvijas mākslinieku dalība starptautiskajā laikmetīgās mākslas izstādē ArtVilnius’19

31.05.2019. 12:52
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

No 2019. gada 30. maija līdz 2. jūnijam Viļņā, izstāžu centrā Litexpo jau desmito gadu pēc kārtas norisinās ikgadējā Starptautiskā laikmetīgās mākslas izstāde ArtVilnius’19.

Katru gadu izstādē piedalās Latvijas mākslinieki, turklāt 2018. gadā galveno balvu saņēma Latvijas mākslinieks - Ivars Drulle, galerija “Alma”, tādējādi izgaismojot Latvijas vārdu starptautiskajā mākslas laukā.

ArtVilnius ir lielākais laikmetīgās mākslas izstādes un gadatirgus pasākums Austrumeiropas reģionā, kurā šogad piedalās 65 mākslas galerijas (ASV, Austrija, Baltkrievija, Dānija, Francija, Igaunija, Itālija, Krievija, Latvija, Lielbritānija, Lietuva, Polija, Spānija, Ukraina, Vācija).

No Latvijas šajā pasākumā piedalās mākslas galerijas: “AGIJAS SŪNAS mākslas galerija” - mākslinieki: Signe Vanadziņa, Dita Lūse, Matiass Jansons, Egons Peršēvics; “MAKSLA XO” - mākslinieki: Ieva Iltnere, Olga Šilova, Alise Sondore; “TIFANA”, mākslinieki: Aija Zarina, Ilze Kuišele. Šogad ArtVilnius tiek pārstāvēta arī Latvijas Mākslas akadēmijas un Rīgas Stradiņa universitātes kopīgā ekspozīcija, kurā mijas mākslas un medicīnas jomas. LMA raksturojot šo ekspozīciju norāda, ka “medicīna un māksla dažos veidos ir cieši saistītas – medicīna pievēršas cilvēka ķermenim, bet mūsdienās ārstēšana vairs nav tikai fiziskas slimības dziedināšana, arvien pieaug garīgās veselības nozīme, kur māksla ieņem nozīmīgu vietu”.

Veicinot Latvijas mākslinieku un mākslas galeriju atpazīstamību, vēstniecība organizēja publiskās diplomātijas pasākumu. Pasākumu apmeklēja Latvijas mākslinieki un mākslas galeriju pārstāvji, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš un Viļņas Mākslas akadēmijas rektors Audrius Klimas, kā arī citi vēstniecības sadarbības partneri Lietuvā. Pieņemšanā māksliniekus, ArtVilnius’19 organizētājus un citus pasākuma viesus sveica Latvijas vēstnieks Lietuvā Einars Semanis un pateicās Latvijas māksliniekiem par Latvijas pārstāvību gadskārtējā ArtVilnius izstādē.

Latvijas vēstniecības Lietuvā organizētais svinīgais pasākums par godu Latvijas mākslas galeriju dalībai starptautiskajā izstādē ArtVilnius’19 ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Lietuvā
M.K.Čiurlionio iela 76, LT 03100 Viļņa, Lietuva
Tālrunis: +370 (5) 213 12 60
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā