Konsulārie jautājumi

17.02.2020. 10:12

KONSULĀRĀ NODAĻA

Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Tashkent, 100000, Uzbekistan (skatīt kartē)
Tālrunis: + 998 7123 70851 informācijai 16:00-17:00 (pēc Taškentas laika)
E-pasts:

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

KONSULĀRĀ INFORMĀCIJA

Tālrunis ārkārtas situācijām (Latvijas valstspiederīgajiem) +998 90358 1086 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta tālrunis +371 26 33 77 11.

 

No 2018. gada 16. marta pieraksts un dokumentu iesniegšana īstermiņa vīzu saņemšanai braucieniem uz Latviju, Lietuvu, Igauniju un Šveici notiek kompānijas VFS GLOBAL Vīzu centrā.

Lai nodrošinātu pēc iespējas ērtākus Šengenas vīzu saņemšanas nosacījumus braucieniem uz Latviju, Lietuvu, Igauniju un Šveici, Latvijas Republikas vēstniecība Uzbekistānas Republikā ir noslēgusi vienošanos ar kompāniju VFS GLOBAL par pakalpojumu sniegšanu Uzbekistānas Republikas teritorijā.

Sākot ar 2018. gada 16. martu, Uzbekistānas pilsoņi un rezidenti, kuri vēlas apmeklēt iepriekš minētās Šengenas zonas valstis, var pieteikties un iesniegt dokumentus īstermiņa vīzas saņemšanai

Konsulārie pakalpojumi tiek sniegti pēc iepriekšēja pieraksta

Sākot ar 2020. gada 17 februāri pieraksts dokumentu iesniegšanai īstermiņa vīzām braucieniem uz Latviju, Igauniju un Šveici un ilgtermiņa vīzām ( izņemot Latvijā akreditēto mācību iestāžu studentus) notiek kompānijas VFS GLOBAL Vīzu centrā.

Pierakstīties un saņemt papildus informāciju par Vīzu centra darbu var, zvanot uz telefona numuru +998 71 2025504 vai VFS GLOBAL mājas lapā

Pārējo konsulāro pakalpojumu (ilgtermiņa vīzas studentiem, uzturēšanās atļaujas, izziņu sagatavošana, pilsonības jautājumi, dokumentu izprasīšana u.c.) saņemšanai lūdzam pierakstīties šeit https://pieraksts.mfa.gov.lv/uzbekistana

Papildus informāciju par konsulārajiem pakalpojumiem varat saņemt zvanot uz telefona numuru +998 71 2370851 katru darba dienu no pl.16:00 līdz 17:00.

https://www.mfa.gov.lv/ru/uzbekistan/vizovye-voprosy 

Sākot ar 1. februāri, Latvijas pilsoņi var ieceļot Uzbekistānā bez vīzas

No š.g. 1. februāra Latvijas pilsoņi, var ieceļot Uzbekistānā bez vīzas uz laiku līdz 30 dienām.

Uzbekistānas Ārlietu ministrija informē, ka turpmāk ceļotājiem jāievēro šādi nosacījumi: 1) pasei jābūt derīgai 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām un 2) uzturēšanās Uzbekistānā bez vīzas nedrīkst pārsniegt 30 dienas no ieceļošanas brīža.

Latvijas pilsoņiem, kuru plānotais uzturēšanās laiks ir ilgāks par 30 dienām ieceļošanai Uzbekistānā ir jānoformē elektroniskā vīza, izmantojot portālu E-VISA.GOV.UZ vai jānoformē vīza Uzbekistānas vēstniecībā Latvijā, papildu informācija pieejama vēstniecības mājaslapā http://www.uzbekistan.lv/.

Vēršam uzmanību, ka Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Uzbekistānā arī turpmāk ir jānoformē vīza Uzbekistānas vēstniecībā Latvijā.

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā ceļotājiem iesaka, dodoties uz Uzbekistānu, noformēt ceļojumu apdrošināšanas polisi uz plānoto uzturēšanas laiku, kā arī izdrukāt aviobiļetes un viesnīcu rezervācijas, ja tādas ir veiktas.

Latvijas vēstniecība arī atgādina, ka ikvienam ceļotājam pēc ierašanās valstī trīs darba dienu laikā ir pienākums reģistrēties. Tiem, kuri plāno uzturēties viesnīcā, reģistrāciju veic viesnīcas administrācija, savukārt ceļotājiem, kuri plāno uzturēties pie saviem paziņām, reģistrācija jāveic portālā http://www.emehmon.uz/

Latvijas vēstniecība īpaši uzsver, ka, ja reģistrācija netiek veikta, izbraucot no valsts, persona var tikt aizturēta, lietu izskatīšanai un naudas soda noteikšanai nodod tiesai. Par minēto pārkāpumu persona var tikt izraidīta no valsts.