Noslēdzies Latvijas-Uzbekistānas attīstības sadarbības projekts kartogrāfijas digitalizācijas jomā

20.11.2020. 14:26

20.novembrī noslēdzās Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas finansētais attīstības sadarbības projekts “Uzbekistānas inženiertehnisko mērījumu elektroniskā ģeoportāla attīstīšana, izmantojot atvērtās tehnoloģijas”, ko īstenoja atvērto informācijas tehnoloģiju uzņēmums SIA SunGIS, sniedzot atbalstu Uzbekistānas valsts Inženierpētījumu Zinātniski Pētnieciskās Būvniecības, Ģeoinformātikas un Pilsētplanošanas kadastra institūtam (O`ZGASHKLITI). Projekta prezentācijā piedalījās arī Latvijas Ārlietu ministrijas Attīstības sadarbības nodaļas vadītājs M.Maksims, Latvijas vēstnieks Uzbekistānā M.Popkovs, Uzbekistānas vēstnieks Latvijā K.Sultanovs un Vidzemes reģionālā televīzijas pārstāvji.

Projekta noslēguma prezentācijā SunGIS speciālisti ar  projekta partneriem Uzbekistānā informēja par projekta mērķiem un tā īstenošanas laikā sasniegtajiem rezultātiem. Latvijas eksperti projekta ietvaros sniedza apmācības un konsultācijas par normatīvo aktu un metodikas izstrādi liela mēroga topogrāfisko datu standartizācijā un apritē ņemot vērā Latvijas piemēru un darba prakses. Projekta rezultātā sagatavotas rekomendācijas Uzbekistānas vienota topogrāfiskā standarta sagatavošanai un ieviešanai un izstrādāts Uzbekistānas ģeoportāls ЭГ-ИТИ.

Uzrunājot pasākuma dalībniekus  Latvijas ārlietu ministrijas pārstāvis M.Maksims uzsvēra,  ka Uzbekistāna ir viena no Latvijas ārpolitikas un attīstības sadarbības prioritārajām valstīm, kurā Latvijas eksperti jau ilgstoši nodod savu pieredzi un ekspertīzi dažādās jomās, kurās digitālie mūsdienu risinājumi tiek aizvien plašāk pielietoti un sniedz ilgtermiņa ieguldījumu nozaru attīstībā.

Latvijas vēstnieks M.Popkovs atzīmēja projekta nozīmi, lai stiprinātu Uzbekistānā īstenotās reformas un atzīmēja plašo Latvijas un Uzbekistānas sadarbības jomu spektru tostarp arī labas pārvaldības, likuma varas, zaļo tehnoloģiju, izglītības, robežu pārvaldības un citās jomās gan divpusējās, gan daudzpusējos sadarbības formātos.

Savukārt Uzbekistānas vēstnieks Latvijā K.Sultanovs īpaši novērtēja projekta praktisko nozīmi Uzbekistānas pusei.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā