Taškentā atzinīgi novērtē Latvijas ieguldījumu ES Programmas BOMCA 9.posma realizācijā

26.09.2019. 15:10

2019.gada 26.septembrī Taškentā norisinājās Eiropas Savienības (ES) Robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā (BOMCA) nacionālās uzraudzības grupas sanāksme. Latvijas Valsts robežsardzes ekspertu – BOMCA projekta 9.posma koordinatora vietnieka, Latvijas Robežsardzes pulkveža Vladimira Zaguzova, Rīgas Tehnikās Universitātes Muitas un Nodokļu katedras docenta un projekta BOMCA 1.komponentes vadītāja Normunda Rudzīša un BOMCA Centrālāzijas reģionālā koordinatora Māra Domiņa vadībā ar Uzbekistānas partneriem un ES dalībvalstu vēstniekiem un diplomātiem tika pārrunātas partnervalstī īstenotās aktivitātes un to rezultāti, kā arī iezīmētas turpmākās darbības prioritātes un intereses BOMCA 10.posmam.

Atklājot sanāksmi, ES Delegācijas Uzbekistānā vadītājs Eduards Stiprais un Latvijas vēstnieks Mihails Popkovs uzsvēra programmas laikā sasniegto rezultātu pozitīvo ietekmi uz reģionālo attīstību drošības stiprināšanas un tirdzniecības veicināšanas jomās, kā arī pauda gandarījumu par gaidāmo programmas turpinājumu BOMCA 10.posma ietvaros, kas uzsāksies 2020.gadā un ilgs līdz 2025.gadam.

Programmas 9.posma darbības periods šobrīd pagarināts līdz 2020. gada sākumam un nākošais 10.posms uzsāksies 2020.gada otrajā ceturksnī, kura īstenošanā Latvija turpinās darbu kā viena no vadošajām valstīm ES dalībvalstu konsorcijā. Sanāksmē Uzbekistānas partneri atzinīgi novērtēja BOMCA programmas ieguldījums robežu drošības veicināšanā. Programma nodrošina gan teorētisku, gan praktisku pieredzes apmaiņu un kontaktu veidošanu. Ņemot vērā šobrīd apstiprināto ceļa karti Uzbekistānas pievienošanās Pasaules Tirdzniecības organizācijai, Uzbekistānu īpaši interesētu nacionāla vai reģionāla līmeņa pieredzes apmaiņas pasākumi, kas būtu noderīgi pievienošanās procesā.

Nacionālās uzraudzības grupas sanāksme ir viens no pasākumiem, kas tiek realizēts BOMCA 9. posma ietvaros. Projekta galvenie mērķi ir vispārēja drošības uzlabošana Centrālāzijā, atbalsta sniegšana Centrālāzijas valstu savstarpējās tirdzniecības un tranzīta vienkāršošanai, migrācijas plūsmu kontroles uzlabošanai, kā arī sadarbības stiprināšana nelikumīgas preču un personu pārvietošanas mazināšanai.

BOMCA 9.posma īstenošanā Latvija ir vadošā valsts ES dalībvalstu konsorcijā. Projekta 9. posma īstenošana tika uzsākta 2015. gada 15. jūnijā un tā  ietvaros notikuši vairāk kā 200 apmācības, semināri un citas aktivitātes, iesaistot vairāk kā trīs tūkstošus Centrālāzijas valstu pārstāvjus. Tāpat šī posma ietvaros četrām Centrālāzijas valstīm nodots muitas un robežsardzes aprīkojums vairāk kā 300 000 tūkstoši euro vērtībā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā