Latvijas kultūras un sadzīves tradīcijas iepazīst starpkultūru festivālā Taškentā

25.09.2019. 08:23
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 24. septembrī Taškentā norisinājās ikgadējais Uzbekistānas Republikas valdības organizētais starpkultūru mākslas festivāls “Tasanno - 2019”. Latvijas vēstniecības organizētajā stendā apmeklētāji iepazinās bagātajām latviešu kultūras tradīcijām, informatīvajiem materiāliem par Latviju, kā arī nogaršoja Latvijas tradicionālos ēdienus un dzērienus.

Šogad festivāla organizētāji Latvijai izrādīja īpašu godu un nominēja vēstnieku Mihailu Popkovu par festivāla starptautiskās žūrijas priekšsēdētāju.    

Uzstājoties festivāla atklāšanā, vēstnieks pateicās Uzbekistānas Ministru Kabineta Starpetnisko attiecību un draudzīgu sakaru ar ārvalstīm komitejas sniegto atbalstu, īstenojot Latvijas Simtgades svinībām veltītus pasākumus Uzbekistānā, kas kalpo kā spilgts apliecinājums pozitīvajam starpvalstu dialogam un vēsturiski draudzīgajām Latvijas un Uzbekistānas attiecībām.  Vēstnieks savā uzrunā arī uzsvēra, ka nacionālās kultūras un sadzīves tradīcijas, kas vienlaikus veido pasaules kopējo kultūrtelpu, ieņem īpašu vietu katras nācijas dzīvē veidojot tās mentalitāti un kopējās vērtības.  

Festivāls “Tasanno”, kurā šogad piedalījās divdesmit Uzbekistānā akreditētās diplomātiskās misijas un starptautiskās organizācijas, notiek kopš 2004.gada. Festivālu ik gadus apmeklē vairāki tūkstoši interesentu un tā mērķis ir popularizēt Eiropas un Āzijas starpkultūru un tradīciju dažādību, tādējādi veicinot toleranci un starptautisko dialogu. Dalība festivālā ir viens no Latvijas vēstniecības Uzbekistānā īstenotajiem Latvijas simtgades publiskās diplomātijas programmas pasākumiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā