Latvijas un Uzbekistānas Ārlietu ministriju pārstāvji pārrunā abu valstu turpmākās sadarbības jautājumus

06.09.2019. 13:10

2019. gada 6.septembrī Taškentā norisinājās Latvijas un Uzbekistānas Ārlietu ministriju pārstāvju tikšanās par aktuālajiem divpusējo attiecību jautājumiem, citu starpā - gatavošanos Latvijas-Uzbekistānas Starpvaldību komisijas sēdei, kura tiek plānota 2020.g. sākumā. Latvijas pusi pārstāvēja Ārlietu ministrijas Divpusējo attiecību departamenta direktore I.Mangule un vēstnieks M.Popkovs, no Uzbekistānas puses tikšanās piedalījās Ārlietu ministrijas Starpvaldību komisiju Koordinācijas departamenta direktors K.Muktarovs, Eiropas valstu nodaļas vadītājs O.Šahovdinovs un citas amatpersonas.

Uzbekistānas pārstāvji atzinīgi novērtēja līdzšinējo abu valstu sadarbību un aicināja Eiropas Savienības Paplašinātās Partnerības un starptautisko organizāciju sadarbības ietvaros turpināt aktīvāk iesaistīt Latvijas ekspertus dažādu programmu attīstīšanā un īstenošanā.

Tāpat notika tikšanās ar ES Robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā (BOMCA) Uzbekistānas koordinatori  Zulfiyu Sibagatulinu. BOMCA programmas 9. posma īstenošanā Latvija ir vadošā valsts ES dalībvalstu konsorcijā. Projekta 9. posma ieviešana noslēgsies 2020.gada sākumā. Nākošais BOMCA programmas 10.posms uzsāksies 2020.gada otrajā ceturksnī, kura īstenošanā Latvija turpinās darbu kā viena no vadošajām valstīm ES dalībvalstu konsorcijā. 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā