Taškentā apspriež Latvijas-Uzbekistānas sadarbības perspektīvas sporta jomā

03.06.2019. 13:11

Š.g. 2. jūnijā, Uzbekistānas galvaspilsētā notiekošajā Starptautiskā Hokeja turnīra “Tashkent Cup” ietvaros, Latvijas vēstnieks M. Popkovs tikās ar Uzbekistānas Fiziskās Kultūras un Sporta ministru A.Muhameduli, Nacionālās Olimpiskās Komitejas prezidentu R. Šaabdurahmanovu un Uzbekistānas Hokeja Federācijas vadību.

Tikšanās laikā tika pārrunātas abu valstu sadarbības iespējas sporta jomā, īpaši ziemas un komandu sporta veidos, kur Latvijai ir uzkrāta bagāta pieredze un izveidota moderna infrastruktūra. Latvijas vēstnieks atzinīgi novērtēja Uzbekistānas valdības aktīvus centienus iedvest jauno sparu Uzbekistānas sporta ziemas veidiem, atzīmējot, ka  šajos sporta veidos abu valstu sadarbībai  ir vislabākās perspektīvas, īpaši bērnu un jaunatnes sportistu sagatavošanas jomā. Pārējo starpā vēstnieks sniedza ieskatu par Latvijas hokeja skolu un plaši pieejamo mūsdienu infrastruktūru. Tika atzīmēts, ka Latvijas hokeja vadošie treneru un eksperti jau tagad specializētajos semināros un kursos sniedz profesionālo atbalstu citu valstu bērnu treneru, sporta tiesnešu, jauno hokeja vārtsargu kvalifikācijas paaugstināšanai. Vēstnieks aicināja Uzbekistānas Hokeja Federāciju uz izdevīgiem nosacījumiem plašāk izmantot Latvijas hokeja infrastruktūru un Latvijas hokeja speciālistu profesionālos pakalpojumus savas valsts hokeja klubu, īpaši jaunatnes un bērnu komandu treniņu nometņu organizēšanai un līdzdalībai dažādos turnīros. Uzbekistānas sporta funkcionāri izteica arī interesi labāk izpētīt Latvijas pieredzi jauno sportistu sagatavošanas jomā tādos sporta veidos, kā basketbols un volejbols.

Tikšanās noslēgumā puses vienojās uzsākt Uzbekistānas Hokeja Federācijas pārstāvju vizītes uz Latviju sagatavošanu ar mērķi iepazīties ar Latvijas sporta politikas veidotājiem, hokeja klubu un citu sporta skolu speciālistiem un apspriest konkrētus sadarbības veidus.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā