Uzbekistānas Televīzija stāsta skatītājiem par Latvijas tautas tradīcijām

27.05.2019. 16:01

Populārais Uzbekistānas televīzijas kanāls “Dunyo boylab” raidījumu ciklā “Varavīksnei līdzīgs” par dažādu pasaules valstu kultūrvēsturisko mantojumu, demonstrēs pārraides par Latvijas tautas kultūras, svētku un sadzīves tradīcijām. Pirmais raidījums 28.maijā.

Divus vakarus plašam Uzbekistānas televīzijas skatītāju lokam būs iespēja iepazīties ar Latvijas Dziesmas un Deju Svētku vēsturi un mūsdienu svinēšanas tradīcijām, uzzināt kā latvieši svin Līgo svētkus, kāzas un citus nozīmīgus latviešu tradicionālos godus.

Projekts tapis televīzijas kanāla “Dunyo boylab” un Latvijas vēstniecības Taškentā radošās sadarbības rezultātā.  Vēstniecības diplomāti, viņu ģimenes locekļi un Taškentā dzīvojošie Latvijas diasporas pārstāvji raidījumos dalās ar saviem stāstiem par bagāto Latvijas kultūras vēsturi, senajām svētku svinēšanas tradīcijām, nacionāliem apģērbiem un tradicionālajiem ēdieniem. Raidījumos arī tika izmantots videomateriāls un dokumentālie kadri, kuri uzņemti Vislatvijas  Dziesmas un Deju Svētkos, dažādos kultūras pasākumos Latvijas reģionos, ka arī vēstniecības Uzbekistānā organizētos kultūras pasākumos par godu Latvijas 100-gadei.

Ar raidījumu fragmentiem var iepazīties vēstniecības Facebook un Twitter lapās (Embassy of Latvia in Tashkent; @LVembUzbekistan)

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā