Latvijas Valsts robežsardzes eksperti dalās Eiropas Savienības pieredzē par nelegālās migrācijas kontroli

16.04.2019. 10:03

2019. gada 16.-18.aprīlī Taškentā norisinās Eiropas Savienības (ES) Robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā (BOMCA) seminārs, BOMCA 9.fāzes reģionālā vadītāja Centrālāzijā Māra Domiņa un Latvijas Valsts robežsardzes Atgriešanās un patvēruma lietu nodaļas vecākās inspektores majores Anželikas Alikas vadībā, par ES starptautisko standartu piemērošanu nelegālo imigrantu plūsmas kontrolē. Seminārā laikā Centrālāzijas valstu atbildīgo iestāžu speciālisti tiks iepazīstināti ar ES dalībvalstu pieredzi nelegālo imigrantu aizturēšanā, īslaicīgā izmitināšanā un atgriešanā savā mītnes zemē.

Semināra atklāšanā tika uzsvērts, ka sekmīgai nelegālās migrācijas risku kontrolei ir nepieciešams nodrošināt labu sadarbību starp visām valsts robežu sargājošajām iestādēm gan uz valsts robežas, gan valsts iekšienē. Turpmāko dienu laikā semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar dažādām ES procedūrām un mehānismiem, kas vērstas uz ātru un efektīvu nelegālo imigrantu aizturēšanu un atgriešanu. Šo pasākumu veiksmīgai īstenošanai ir nepieciešama atbilstoši sakārtota tiesiskā bāze. Latvijas vēstnieks Uzbekistānā M.Popkovs izcēla, ka ES dalībvalstu robežsardzes un migrācijas dienestu eksperti pēdējo gadu laikā ir uzkrājuši lielu pieredzi migrācijas kontrolē, tāpēc ir prieks redzēt, ka šī pieredze tiek nodota Centrālāzijas valstu partneriem. Iespēja dalīties ar praktiskiem piemēriem un to risinājumiem piešķirs semināram papildus vērtību.

Seminārs ir viens no BOMCA programmas 9. posma pasākumiem, kura galvenie mērķi ir vispārēja drošības uzlabošana Centrālāzijā, atbalsta sniegšana Centrālāzijas valstu savstarpējās tirdzniecības un tranzīta vienkāršošanai, migrācijas plūsmu kontroles uzlabošanai, kā arī sadarbības stiprināšana nelikumīgas preču un personu pārvietošanas mazināšanai.

BOMCA 9 posma īstenošanā Latvija ir vadošā valsts ES dalībvalstu konsorcijā. Projekta 9. posms tiek īstenots no 2015. gada 15. jūnijā līdz 2019. gada 14. decembrim. Ņemot vērā Centrālāzijas valstu interesi un izteiktās rekomendācijas, Latvija ir sagatavojusi priekšlikumus BOMCA programmas 10.posmam, kura koncepcija šobrīd tiek izstrādāta, lai projekts turpinātos arī pēc 2019.gada.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā