Latvijas un Lietuvas eksperti iepazīstina Centrālāzijas muitas iestāžu speciālistus ar muitas procedūru modernizācijas iespējām

12.03.2019. 13:10

2019. gada 12.-15.martā Taškentā norisinās Eiropas Savienības (ES) Robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā (BOMCA) seminārs, kuru vada BOMCA konsorcija partneri no Lietuvas Finanšu ministrijas Muitas departamenta un Klaipēdas teritoriālās muitas vadītāji. Seminārā laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar ES dalībvalstu pieredzi mūsdienīgu darba metožu, informācijas sistēmu, kā arī citu muitas iestādēs pielietoto darba instrumentu izmantošanā, ar mērķi modernizēt muitas procedūras.

Semināra atklāšanā Lietuvas Finanšu ministrijas Muitas departamenta eksperti norādīja, ka muitas procedūru uzlabošanā būtiska nozīme ir formālo prasību vienkāršošanā, izmantojot modernus informācijas tehnoloģiju risinājumus, lai veicinātu muitas kapacitāti un apstrādes procesu ilgumu. Tika uzsvērta nepieciešamība veidot labu sadarbību starp visām muitas procesā iesaistītajām institūcijām, tādējādi paātrinot informācijas apmaiņas procesu. Latvijas vēstnieka Uzbekistānā M.Popkovs izcēla, ka šis četru dienu seminārs Centrālāzijas valstu muitas iestāžu ekspertiem būs īpaši nozīmīgs, jo šo tēmu, kā vienu no galvenajām prioritātēm, savstarpējo konsultāciju laikā ir izvirzījuši paši BOMCA programmas dalībnieki.

Seminārs ir viens no pasākumiem, kas tiek realizēts BOMCA programmas 9. posma ietvaros. Projekta galvenie mērķi ir vispārēja drošības uzlabošana Centrālāzijā, atbalsta sniegšana Centrālāzijas valstu savstarpējās tirdzniecības un tranzīta vienkāršošanai, migrācijas plūsmu kontroles uzlabošanai, kā arī sadarbības stiprināšana nelikumīgas preču un personu pārvietošanas mazināšanai.

BOMCA 9 īstenošanā Latvija ir vadošā valsts ES dalībvalstu konsorcijā. Projekta 9. posma ieviešana tika uzsākta 2015. gada 15. jūnijā. ņemot vērā plašo Centrālāzijas valstu interesi turpināt Eiropas valstu pieredzes apguvi robežu stabilitātes veicināšanā, tā darbības periods ir pagarināts līdz 2019. gada 14. decembrim. Šobrīd notiek darbs pie BOMCA programmas 10.posma koncepcijas izstrādes, lai projekts turpinātos arī pēc 2020.gada.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.
Telefons: +998 71 237 22 15
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā