Latvijas pasu un personas apliecību izsniegšana

02.10.2019. 23:45

Lai pieteiktos jaunas Latvijas Republikas pases un/vai personas apliecības saņemšanai, personīgi jāierodas Latvijas vēstniecībā Vašingtonā, iepriekš pierakstoties uz konkrētu pieņemšanas laiku. Latvijas vēstniecības Vašingtonā pieņemšanas laiki:

 • pirmdienās no plkst. 13.00 līdz 16.00,
 • otrdienās un ceturtdienās no plkst. 10.00 līdz 13.00.

Lai veiktu pierakstu, lūdzam zvanīt uz vēstniecības Konsulārās nodaļas tel. nr. 202-328-2883, 202-328-2882 vai 202-328-2881.


Lai saņemtu Latvijas pilsoņa vai nepilsoņa pasi pirmo reizi vai atkārtoti, jāiesniedz šādi dokumenti:

 • iepriekšējā pase, ja tāda ir bijusi;
 • dzimšanas apliecība, ja pasi pieprasa pirmo reizi;
 • iesniegums, lai informētu par dzīvesvietu ASV;
 • dokuments, kas apliecina personas pastāvīgo uzturēšanos ASV (ASV pase, ASV vīza vai uzturēšanās atļauja, darba atļauja, I-94 vai I-20 formas, vai cita dokumenta kopija);
 • bērnam līdz 15 gadu vecumam pasi var pieprasīt tas bērna vecāks, kas ir Latvijas pilsonis, vai arī vecāks, kurš ir citas valsts pilsonis, uzrādot otra vecāka notariāli apliecinātu (un arī ar Apostille apliecinātu, kuru izsniedz Office of the Secretary of State attiecīgā štata galvaspilsētā) piekrišanu bērna dokumentu iesniegšanai un saņemšanai. No 15 gadu vecuma persona pati var pieteikties pases saņemšanai.
 • samaksa veicama ar bankas karti (debetkarti vai kredītkarti). Samaksā iekļauta jaunās pases/personas apliecības nosūtīšana ar Federal Express.  Pieprasot personas apliecību, kuras mikroshēmā ir iekļauts elektroniskā paraksta sertifikāts, ir veicama papildus samaksa 25 EUR apmērā.

Cenrādis:

 • Pase – 95 EUR
 • Pase un Personas apliecība (ID karte) – 100 EUR
 • Pase personām, kuras nav sasniegušas 20 gadu vecumu, ir pensijas vecumā (2018. gadā no 63 gadiem un 6 mēnešiem), kā arī personām, kurām ir I vai II invaliditātes grupa un kura uzrāda attiecīgu dokumentu – 80 EUR
 • Pase un Personas apliecība (ID karte) personām, kuras nav sasniegušas 20 gadu vecumu, ir pensijas vecumā (2018. gadā no 63 gadiem un 6 mēnešiem), kā arī personām, kurām ir I vai II invaliditātes grupa un kura uzrāda attiecīgu dokumentu – 85 EUR
 • Personas apliecība (ID karte) - 80 EUR
 • Personas apliecība (ID karte) personām, kuras nav sasniegušas 20 gadu vecumu, ir pensijas vecumā (2018. gadā no 63 gadiem un 6 mēnešiem), kā arī personām, kurām ir I vai II invaliditātes grupa un kura uzrāda attiecīgu dokumentu - 70 EUR.

Ja Latvijas Republikas nepilsonis ir ieguvis citas valsts pilsonību, personai ir pienākums 3 mēnešu laikā atteikties no nepilsoņa statusa. Sīkāka informācija sadaļā “Atteikšanās no nepilsoņa statusa”.

 • Lai saņemtu pasi sakarā ar to, ka ir mainījies personvārds pēc laulībām, vispirms uz vēstniecību nepieciešams atsūtīt aizpildītu Iesniegumu par laulības noslēgšanu ārvalstīs. Minētajā iesniegumā jānorāda pirmslaulības uzvārds un uzvārds pēc laulības noslēgšanas. Iesniegumam jāpievieno personas un personas laulātā pases datu lapas kopijas, (ar apliecinājumu “Es, vārds, uzvārds, piekrītu, ka manus datus izmantos konsulārā pakalpojuma saņemšanai. Datums, paraksts”), laulības apliecība, kas apliecināta ar Apostille, kuru izsniedz Office of the Secretary of State attiecīgā štata galvaspilsētā, kā arī samaksa par dokumentu pārsūtīšanu uz Latviju 50 USD (Money Order payable to the Embassy of Latvia formā).
 • Lai saņemtu pasi sakarā ar to, ka laulības šķiršanas rezultātā ir mainījies personvārds, vispirms uz vēstniecību jāatsūta Iesniegums par laulības šķiršanu vai atzīšanu par neesošu ārvalstī, tiesas lēmums par laulības šķiršanu, apliecināts ar Apostille, pases datu lapas kopija (ar apliecinājumu “Es, vārds, uzvārds, piekrītu, ka manus datus izmantos konsulārā pakalpojuma saņemšanai. Datums, paraksts”), kā arī samaksa par dokumentu pārsūtīšanu uz Latviju 50 USD (Money Order payable to the Embassy of Latvia formā). 

Kopā ar attiecīgajiem dokumentiem, sūtījumam ir jāpievieno personas brīvas formas iesniegums ar kontakttālruni un adresi ASV.

Pēc tam, kad attiecīgās izmaiņas ir reģistrētas Latvijas Republikas Iedzīvotāju reģistrā, ir jāiesniedz šādi dokumenti:

 • apmaināmā pase;
 • dokuments, kas apliecina personas pastāvīgo uzturēšanos ASV (ASV pase, ASV vīza vai uzturēšanās atļauja, darba atļauja, I-94 vai I-20 formas, vai cita dokumenta kopija);
 • samaksa (samaksā iekļauta jaunās pases atpakaļsūtīšana ar Federal Express starpniecību).

Samaksa veicama ar bankas karti (debetkarti vai kredītkarti).

Lai saņemtu pasi sakarā ar tās nozaudēšanu, nozagšanu vai iznīcināšanu, jāiesniedz sekojoši dokumenti:

 • Paziņojums par personu apliecinoša dokumenta zudumu – iesniegums;
 • dokuments, kas apliecina personas pastāvīgo uzturēšanos ASV (ASV pase, ASV vīza vai uzturēšanās atļauja, darba atļauja, I-94 vai I-20 formas, vai cita dokumenta kopija);
 • samaksa (samaksā iekļauta jaunās pases atpakaļsūtīšana ar Federal Express starpniecību).

Samaksa veicama ar bankas karti (debetkarti vai kredītkarti).


Jaunas pases vai personas apliecības izgatavošana, to piesakot vēstniecībā, aizņems aptuveni 8 nedēļas.

Lūdzam ievērot!

1992. gada parauga pilsoņa pases (ar līmēto fotokartīti, t.sk. "beztermiņa" pases) nav derīgas ceļošanai no 2008. gada 1. jūlija.

Latvijas pilsoņa pase, kura izdota laikposmā no 2002. gada 1. jūlija līdz 2007. gada 19. novembrim un kuras derīguma termiņš ir 50 gadu, un nepilsoņa pase, kura izdota laikposmā no 1997. gada 10. aprīļa līdz 2007. gada 19. novembrim un kuras derīguma termiņš ir 50 gadu, sākot ar 2010. gada 1. novembri nav derīga ceļošanai.

Latvijas vēstniecība laipni aicina Jūs jautājumu gadījumā kontaktēties ar vēstniecības Konsulāro nodaļu pa tālruni (202) 328-2881 vai (202) 328-2882 vai izmantojot e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.