Aicinājums uz Jelgavas Big Band džeza koncertu Amerikas Valstu Organizācijā Vašingtonā

30.09.2019. 17:08
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

4. oktobrī Latvija piedāvā džeza mūzikas koncertu sveicot Amerikas Valstu Organizāciju (AVO) ar 130 gadiem kopš pirmās starptautiskās Amerikas valstu konferences Vašingtonā un sagaidot 25. jubileju 2020. gadā, kopš Latvija ir pastāvīgā novērotāja statusā AVO.

Jelgavas Big Band agrāk koncertējuši Meksikā, Peru un Brazīlijā. Šī ir grupas pirmā tūre ASV. Koncertu repertuārā iekļauti latviešu un amerikāņu mūziķu radīti džeza skaņdarbi, kā arī pazīstami darbi no AVO dalībvalstīm. Nākamgad Jelgavas Big Band atzīmēs 30 gadus kopš dibināšanas.

Jelgavas Big Band ir viena no Latvijas džeza mūzikas pamatvērtībām – profesionālu mūziķu grupa ar vēsturi un tradīcijām. Bigbenda sastāvā spēlē talantīgi mūziķi no visas Latvijas, kuri izglītojušies gan Latvijā, gan ārpus tās. Visu līdzšinējo pastāvēšanas laiku bigbenda mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Raitis Ašmanis, kurš kolektīva uzmanības lokā galvenokārt izceļ džeza standartus un populāru latviešu komponistu mūziku.

Jelgavas Big Band regulāri uzstājas Latvijas dažādās pilsētās, kā arī devies koncertbraucienos uz Lietuvu, Igauniju, Franciju, Vāciju, Somiju, Zviedriju, Spāniju, Itāliju, Čehiju, šādi nesot Jelgavas un Latvijas vārdus pasaulē. Ne reizi vien iegūtas godalgas džeza konkursos Vācijā, Čehijā, Nīderlandē.

Tūri atbalsta Jelgavas pilsēta, Amerikas latviešu apvienība, Latvijas organizācijas Vašingtonā (D.C.) un Ārlietu ministrija.

Bezmaksas koncerts notiks 2019. gada 4. oktobrī plkst. 18:30 Hall of Americas zālē, Amerikas Valstu Organizācijas galvenajā mītnē Vašingtonā (adrese: 17th Street and Constitution Ave., N.W., Washington, D.C. 20006, USA)

Pieejams ierobežots skaits brīvbiļešu: Eventbrite

***

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Jelgavas Big Band koncerts AVO ir daļa no Latvijas valsts simtgades Publiskās diplomātijas programmas ASV.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā