Latvijas vēstniecībā ASV stāstīs par Latviju senajās kartēs

03.09.2019. 17:28

12. septembrī plkst. 19.00 Latvijas vēstniecībā ASV viesosies Lāris Grava, kurš stāstīs par mūsdienu Baltijas valstu teritorijām 16.-19. gs. kartēs. Gravas privātajā kolekcijā ir vairāk nekā 400 reģiona seno karšu oriģināli. Kartēs vērojama reģiona dinamiskā vēsture – Vācijas, Zviedrijas, Polijas-Lietuvas un Krievijas valstu teritoriālās izmaiņas. Prezentācijas gaitā Grava izcels interesantākos faktus un sniegs informāciju par sociālo, politisko un vēstures kontekstu kartēs redzamajam. Piemēram, kā 17. gs. kartogrāfi attēlojuši Latvijas teritoriju. Kad pirmo reizi kartē latvieši atzīmēti kā atsevišķa tauta. Kādēļ portulāni bija svarīgi Baltijas jūras tirdzniecības ceļu attīstībā? Kas īsti ir portulāns? Kā lasāmas senās kartes?

Lāris Grava ir Pasaules bankas darbinieks, kurš strādājis vairāk nekā piecdesmit valstīs. Viņš ir dzimis Ņujorkas pavalstī un desmit gadus dzīvojis Latvijā. Viņa interesi par kartēm rosinājis tēvs, kurš iesāka kolekcionēt senās kartes pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados. Mantoto kolekciju Grava turpina savās mājās Vašingtonā.

Ieeja pasākumā bezmaksas. Ierobežoto sēdvietu dēļ nepieciešams izņemt bezmaksas biļeti Eventbrite platformā. Ierodoties vēstniecībā jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments ar personas fotogrāfiju.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā