Inga Gaile piedalīsies ASV Nacionālajā grāmatu festivālā un #iamintrovert karikatūru izstādes atklāšanā

25.07.2019. 22:50
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

inga gaile foto girts ragelis

Foto: Ģirts Ragelis

Latviešu autore uz starptautiskās skatuves Nacionālajā grāmatu festivālā

 31. augustā Inga Gaile, godalgota latviešu rakstniece, piedalīsies 19. ikgadējā ASV Kongresa Bibliotēkas Nacionālajā grāmatu festivālā (Library of Congress National Book Festival) ar savu jaunāko dzejoļu krājumu 30 Questions People Don’t Ask: The Selected Poems by Inga Gaile.

Inga Gaile ir publicējusi vairākus dzejoļu krājumus, tai skaitā dzejoļus bērniem, noveli un teātra uzvedumus. Viņa ir saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu, kā arī balvu no Dzejas dienu festivāla Latvijā, kas ir dažas no autores atzinībām. Gaile ir daļa no latviešu feminisma kustības, kā arī ir komiķe ir izveidojusi stand-up komēdijas grupu. Savos rakstu darbos, viņa nereti pievēršas stigmatizētām sabiedrības grupām, feminismam un dzimuma līdztiesības jautājumiem. Talantīgās rakstnieces dzeja ir tulkota vairākās valodās.

Gailes grāmata 30 Questions People Don’t Ask: The Selected Poems of Inga Gaile balstīta uz sieviešu dažādo pieredzi, precīzāk, Baltijas valstu sieviešu pieredzi. Dzeja ietver nepārtrauktās pārmaiņas Baltijas reģionā. Inga Gaile ataino detaļas un ikdienas apstākļu zemākos punktus – viņa neraksta par fantāziju pasauli vai safabricētu skatījumu uz pasauli, bet gan par dzīvi, kā to patiesi redz viņa pati.

45 min. ilga intervija ar rakstnieci notiks plkst. 12:00 uz Starptautiskās skatuves Nacionālajā grāmatu festivālā. Sarunas moderatore būs Dr. Indra Ekmane, kas ir redaktora vietniece Public Radio International radio programmai The World, kā arī ir darbojusies organizācijās Mellon/American Council of Learned Societies, Foreign Policy Research Institute un Kennan Institute (The Wilson Center).

19. Ikgadējais Nacionālais grāmatu festivāls norisināsies sestdien, 2019. gada 31. augustā, Walter E. Washington izstāžu centrā Vašingtonā (Kolumbijas apgabalā). Pasākums ir bezmaksas.

BildeIntroverts

Latviešu intraverti karikatūrās un gardi ziemeļnieku ēdieni

Tās pašas dienas plkst. 18:00 divas no Ziemeļeiropas tautām – latvieši un somi – sanāks kopā, lai piedāvātu amerikāņu auditorijai karikatūru izstādi par introvertajiem latviešiem, kā arī piedāvātu nobaudīt augstas kvalitātes Ziemeļvalstu virtuves labumus. Latvijas vēstniecība atklās ilustrāciju izstādi ar nosaukumu The Life of I* restorānā Mikko Nordic Fine Food (adrese: 1636 R St. NW, Wasington, DC, 20009). Pasākums ir bezmaksas un aicināti ir visi interesenti. Organizatori piedāvās dzērienus, un būs iespēja iegādāties klasiskus Ziemeļvalstu ēdienus. Izstāde būs apskatāma līdz 30. septembrim. Aizrautīgi lasītāji un gardēži laipni gaidīti!

Vizīte Masačūsetsas pavalstī

26. augustā plkst. 19.00 I. Gaile tiksies ar latviešu diasporu un piedalīsies literatūras vakara pasākumā Trimdas draudzes zālē (adrese: 58 Irving St. Brookline, MA). Tikšanos organizē Bostonas latviešu grāmatu grupa, Latviskā Mantojuma fonds un Latvijas goda konsuls Masačūsetstas pavalstī Uldis Sīpols.

27. augustā laikā no plkst. 19.00-22.00 I. Gaile piedalīsies dzejas lasījumu The Poetorium at Starline Reading Series & Open Mic pasākuma "Brīvais mikrofons" Open Mic sadaļā. Pasākuma norises adrese: Starlite Bar and Gallery, 39 Hamilton Street; Southbridge, MA

 

***

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Autores Ingas Gailes dalība grāmatu festivālā, kā arī karikatūru izstāde ir daļa no Latvijas valsts simtgades Publiskās diplomātijas programmas ASV.

 

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā