Darbu Latvijas vēstniecībā ASV uzsāk praktikantes no Latvijas

03.06.2019. 21:40

3. jūnijā Latvijas vēstniecības ASV kolektīvam uz vasaras periodu pievienojušās divas praktikantes vēstniecības prakses ietvaros. Praktikantes iegūs iespēju līdzdarboties ikdienas darbos, iepazīt diplomāta ikdienu Vašingtonā, kā arī uzzināt vairāk par Latvijas un ASV attiecībām.

Elza Vucāne ir otrā kursa studente Latvijas Universitātē, kur studē starptautisko ekonomiku un komercdiplomātiju. Elzu interesē starpvalstu ekonomiskās attiecībās, kas piesaistīja uzmanību šīm sociālo zinātņu sfērām. Līdz šim Elza ir darbojusies amatos, kas saistīti ar klientu apkalpošanu un nesenākā darbavieta bija Printful – latviešu uzņēmumā, kas darbojas arī ASV (Ziemeļkarolīnas un Kalifornijas pavalstīs) un sniedz pakalpojumus e-komercijas uzņēmumiem visā pasaulē. Darba pienākumi bija saistīti ar komunikāciju, tostarp atbalsta sniegšanu klientiem no dažādām pasaules valstīm, kas ļāva pilnveidot zināšanas un iemaņas starptautiskā komercdarbībā. Pieredze sniedza priekšstatu par faktoriem, kas ir būtiski veiksmīgam un strauji augošam biznesam pasaules tirgū. Pateicoties spēcīgām angļu valodas zināšanām Elza ir devusies ceļojumos uz dažādām valstīm un tuvāk izzinājusi to kultūras aspektus. Ceļojumu laikā Elza labprāt strādā brīvprātīgo darbu, ko darīja arī 2018. gada vasarā, atrodoties Vašingtonā, sniedzot atbalstu trūcīgajiem.

Māra Madara Lūse ir Latvijas Universitātes tiesību zinātnes bakalaura studiju programmas otrā kursa studente ar padziļinātu interesi starptautiskajās tiesībās. Pagājušā vasarā Māra Madara pildīja praktikanta pienākumus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā kā ministra biroja konsultante. Pēc Juridiskās fakultātes pabeigšanas viņa vēlas studēt starptautiskās attiecības, kādā no Eiropas universitātēm. Brīvajā laikā patīk ar draugiem apskatīt interesantas vietas Latvijā.

Latvijas Republikas vēstniecība ASV (Vašingtonā, Kolumbijas apgabalā) aicina iegūt prakses pieredzi bakalaura un maģistra studiju programmu studentiem, kā arī tiem, kas nesen beiguši studijas un vēlas iegūt praktisku pieredzi un zināšanas. Praksi iespējams arī organizēt kā studiju programmā noteikto praksi, kā arī pēc savas brīvprātīgas iniciatīvas. Pieteikties var pretendenti, kuri uzturas ASV vai arī gatavojas turp doties. Prakse ilgst aptuveni 3 mēnešus. Vairāk par pieteikšanos šeit.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā