Jauniešu grupai ALIAS plaša koncertprogramma Vašingtonā

16.10.2018. 22:55
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Pēc Latvijas vēstnieka ASV Andra Teikmaņa ielūguma jauniešu grupu “Alias” no Rīgas Raiņa 8. vakara nedzirdīgo un dzirdīgo jauniešu vidusskolas oktobra beigās viesosies Vašingtonā, lai sniegtu vairākus bezmaksas koncertus, kas atvērti visiem interesentiem.

Skolēni un absolventi kopā ar saviem skolotājiem rada jaunu mākslinieciskās izpausmes formu, kur katra muzikālā frāze sinhroni saskan ar tās emocionālu atainojumu zīmju valodā, tādējādi kopumā ļaujot rast jaunu skaņdarbu izpildes veidu caur ritmu, deju, kustību, mūziku un žestiem.

Grupa piedalījusies un guvusi augstas atzinības vairākos konkursos, uzstājusies Vispārīgajos un skolēnu latviešu dziesmu un deju svētkos, kā arī koncertējusi Maskavā un Londonā. Grupas paveiktais apliecina arī jauniešu ar īpašām vajadzībām izcilo sniegumu nesot Latvijas vārdu pasaulē.

24. oktobrī plkst. 16.00 “Alias” piedalīsies Latvijas fotomākslinieka Andra Zēgnera izstādes “Dzintars – Saules akmens” atklāšanā Gallaudet universitātē (adrese: Washburn Arts Building, Gallaudet University, Washington DC). Izstādes atklāšana, neliels koncerts un pieņemšana ar uzkodām ir atvērts un bezmaksas pasākums visiem interesentiem. Izstāde būs pieejama apmeklētājiem katru dienu līdz 7. novembrim (darba dienās no 9.00 līdz 16.00).

26. oktobrī Montgomery koledžā (adrese: Montgomery College Takoma Park/Silver Spring Campus, 4141, 7600 Takoma Ave, Takoma Park, MD) grupa uzstāsies plašākai sabiedrībai atvērtam koncertam laikā no plkst. 19.00 līdz 20.00.

27. oktobrī “Alias” jaunieši viesosies ar koncertu slimnīcā “Children's National Hospital” (adrese: 111 Michigan Ave NW, Washington DC) laikā no 11.00 līdz 12.00.

28. oktobrī plkst. 11.00 visi laipni gaidīti uz īpašu jauniešu dievkalpojumu Latviešu ev. lut. draudzē Vašingtonā, DC (adrese: 400 Hurley Avenue, Rockville, MD) ar “Alias” dalību.

Brauciena kulminācija būs grupas uzstāšanās prestižajā Kenedija centrā uz “Millenium” skatuves 30. oktobrī laikā no plkst. 18.00 līdz 19.00. Koncertu tiešraidē un vēlāk ierakstā varēs arī vērot Kenedija centra mājaslapā.

Grupas brauciens ir arī daļa no ikgadējā "Kids Euro Festival", ko organizē ES delegācija ASV kopā ar ES dalībvalstu vēstniecībām. 

Īpašs paldies brauciena atbalstītājiem un sadarbības partneriem: Rīgas domei, Baltijas bērnu fondam, ES delegācijai ASV, Džona F. Kenedija centram Vašingtonā, Gallaudet universitātei, "Children's National" slimnīcai, Montgomery koledžai, Latviešu ev. lut. draudzei Vašingtonā, DC.

***

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Jauniešu grupas “Alias” koncerti Vašingtonā ir daļa no Latvijas valsts simtgades Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā