Viņņicā svin Raiņa un Aspazijas 150. gadu jubileju

23.09.2015. 17:31

22. septembrī, atzīmējot ievērojamo latviešu literātu Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileju, K. Timirjazeva Viņņicas apgabala Universālajā zinātniskajā bibliotēkā ar Latvijas vēstniecības Ukrainā atbalstu rakstnieks un tulkotājs Viktors Meļniks (Viktor Melnyk) organizēja literāro vakaru.

Pasākumu atklāja Viņņicas apgabala domes priekšsēdētājs Sergejs Svitko (Serhiy Svitko) un vēstniece Ukrainā Argita Daudze. Klātesošos uzrunāja arī Universālās zinātniskās bibliotēkas direktore. Vēstniece atzīmēja, ka Latvija ir ieinteresēta sadarboties ar Viņņicu. Viņa uzsvēra, ka kultūras pasākumi ir dažādas tautas un mentalitātes vienojoši elementi. Pievēršoties lielajiem latviešu literātiem, aicināja klātesošos vairāk lasīt, jo lasot cilvēks kļūst bagātāks. Vēstniecesprāt, nepieciešams apvienot spēkus, lai pretdarbotos Krievijas informācijas karam pret Ukrainu un turpinātu uzkrāt, un attīstīt reģiona kultūras potenciālu, kā arī tūrismu. Savukārt K. Timirjazeva Viņņicas apgabala Universālās zinātniskās bibliotēkas direktore Natālija Moroz (Natalya Moroz) pauda interesi par sadarbību ar Latvijas bibliotekāriem.

Pasākuma viesiem bija iespēja iepazīt Raiņa un Aspazijas daiļradi un dzīves gājumu, noklausīties literātu dzejas lasījumus latviešu un ukraiņu valodā. Viņņicas amatieru teātris Obraz bija iestudējis uzvedumu pēc Raiņa un Aspazijas dzejas motīviem Ukrainas diplomāta, tulkotāja Rauļa Čilačavas (Raul Chilachava) atdzejojumā, kas tika izrādīts vakara gaitā.

Bibliotēkā tika atklāta Viktora Meļnika fotoizstāde „Rīga. Cilvēki un sejas”, kas tapusi 2014. gadā, kad Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta, kā arī izstādīts stends ar Raiņa un Aspazijas grāmatām, kuras ir pieejamas lasītājiem.

Darba vizītes laikā vēstniece tikās ar Viņņicas apgabala un pilsētas vadību, ar amatpersonām apsprieda turpmākās sadarbības iespējas, pieredzes apmaiņas un palīdzības projektus dažādās jomās. Viens no tādiem projektiem ir Zemkopības ministrijas un SIA Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs,un citu lauksaimniecības jomas ekspertu delegācijas vizīte Viņņicā 29. Septembrī, lai Ukrainas partnerus  iepazīstinātu ar Latvijas pieredzi kooperatīvu veidošanā, ES standartu ieviešanā pārtikas pārstrādē, kā arī mežsaimniecības attīstībā. Viņņicas apgabala un pilsētas amatpersonas pateicās par līdzšinējo Latvijas atbalstu  aizsardzības karā ievainoto ārstēšanā, uzsvēra Latvijas pieredzes eirointegrācijas jomā nozīmi un pauda interesi veidot kontaktus ar kādu no Latvijas pašvaldībām un pievērst vairāk uzmanības sadarbībai izglītības jomā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ukrainā
Adrese: Ivana Mazepi iela 6B, 01901, Kijeva, Ukraina.
Telefons: +38 044 490 70 30
Fakss: +38 044 490 70 35
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr    twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā